Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Мінекономіки доопрацювало проєкт постанови про підвищення окладів в місцевих радах

Дата публікації: 23.02.2021

Мінекономіки представить на розгляд Уряду доопрацьований проєкт постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268».

Цим документом пропонують визначити посадові оклади посадовим особам органів місцевого самоврядування, зокрема, у територіальних громадах. Фактично з’являться нові редакції додатків 48–53 та 55 до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09 березня 2006 року № 268, якою визначені схеми посадових окладів в органах місцевого самоврядування.

Суть запропонованих змін зводиться до того, що переглянуть найнижчі розміри посадових осіб органів місцевого самоврядування (провідному спеціалісту, спеціалісту І категорії, спеціалісту ІІ категорії та спеціалісту) обласного та районного рівня виходячи з умов оплати праці, встановлених для держслужбовців відповідних категорій і посад.

Також буде скасоване віднесення областей та міст до груп за оплатою праці. Натомість для сільських, селищних рад та їх виконавчих комітетів (виконавчих органів) рівень окладів залежатиме від чисельності осіб в територіальній громаді. Найнижчі оклади будуть там, де така чисельність від до 15 тис. осіб, а найвища — понад 900 тис.осіб.

Проте особливого підвищення посадових окладів не відбудеться. Керівні посади матимуть ті ж самі розміри посадових окладів, а підвищення для спеціалістів складе в межах 100-400 грн.

Якщо ж розміри зарплати (без премії) зменшуються у зв’язку із прийняттям вказаної постанови, тоді на час роботи на займаній посаді виплатять різницю між «старою» та «новою» зарплатою (без премії).