Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

На працівників держорганів чекає чергове скорочення штату

Дата публікації: 02.07.2021

НАДС розробило проєкт постанови КМУ «Деякі питання скорочення граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів».

Необхідність її прийняття обумовлюють тим, що у держорганах поширена практика збереження значної кількості вакансій, які не заповнені. Це робиться аби зберігати максимальну у межах граничної чисельності кількість посад, що дає можливість у подальшому використовувати економію фонду оплати праці. За даними НАДС упродовж 2017–2020 років виявлено понад 30 тис. вакансій, що зумовило економію фонду оплати праці у розмірі 6 млрд. грн. Ці кошти держоргани використовують для встановлення надмірних та необґрунтованих надбавок.

Запропонована гранична чисельності працівників держорганів передбачає скорочення штату, але не усіх держорганів, зокрема, без змін залишать МВС, Мінфін, МЗС.

Разом з тим, у разі прийняття цієї постанови держорганам, для яких гранична чисельність регулюється не постановою № 85, будуть рекомендувати ініціювати скорочення чисельності працівників з розрахунку фактичної чисельності, збільшеної на 10% від граничної чисельності держоргану.