Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Надаєте репетиторські послуги, слід задекларувати доходи

Дата публікації: 19.02.2021

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що деклараційна кампанія — 2021 триває. Декларування доходів пов’язано із виконанням фізичними особами — платниками податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО) вимог статті 67 Конституції України та норм Податкового кодексу України.

Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою — підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — декларація) за 2020 рік таким викладачам — репетиторам слід подати до 1 травня 2021 року за місцем податкової адреси (реєстрації) чи онлайн з використанням електронного підпису. Форма декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 25 квітня 2019 року № 177, (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 04.07.2019р. за № 728/333699).

У Центрах обслуговування платників та на офіційному вебпорталі ДПС України розміщені зразки заповнення декларацій https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2021/zrazki-zapovnennya-podatkovoi-deklaratsii/

Довідково: під поняттям «репетиторство» мається на увазі: підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт тощо.