Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Невчасно виплатили зарплату. Чи компенсують втрати працівнику у зв’язку з порушенням строків її виплати?

Дата публікації: 13.08.2021

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що статтею 34 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР передбачено виплату компенсації працівникам за втрату частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати.

Згідно зі статтею 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» від 19 жовтня 2000 року № 2050-III компенсація здійснюється у разі затримки виплати заробітної плати на один і більше календарних місяців.

Відповідно до підпункту 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі — ПКУ) компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом, для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати та оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 ПКУ (18 відсотків).

Сума компенсації включається до фонду оплати праці того місяця, в якому фактично проводиться її нарахування та виплата у відповідності підпункту 1.6.2 пункту 1.6. розділу І Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року № 5.