Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Нові етичні правила для держслужбовців

Дата публікації: 01.06.2021

НАДС наказом від 28 квітня 2021 року № 72-21 оновив Загальні правила етичної поведінки держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що при прийнятті на держслужбу або на службу в органи місцевого самоврядування особу ознайомлюють з цими Загальними правилами. Відмітку про таке ознайомлення додають до особової справи держслужбовця чи посадової особи місцевого самоврядування.

В оновлених правилах передбачили, що держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування під час виконання своїх посадових обов’язків повинні проявляти стриманість у разі критики чи образ з боку громадян, зауважувати щодо неприйнятності такої поведінки і необхідності дотримання норм ввічливого спілкування.

Також вони, у т. ч. в поза робочий час, повинні утримуватися від поширення інформації, зокрема розміщення коментарів на вебсайтах і у соціальних мережах, що можуть завдати шкоди репутації державних органів та органів місцевого самоврядування.

На додачу держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані у своїй поведінці не допускати:

— використання нецензурної лексики, підвищеної інтонації;

— принизливих коментарів щодо зовнішнього вигляду, одягу, віку, статі, сімейного стану або віросповідання особи;

— поширення чуток, обговорення особистого або сімейного життя колег, членів їх сімей та інших близьких осіб;

— впливу приватних, сімейних, суспільних або інших стосунків чи інтересів на його (її) поведінку та прийняття рішень під час виконання своїх посадових обов’язків;

— прояву будь-якої з форм дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, а також за мовними або іншими ознаками;

— дій сексуального характеру, виражених словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (доторкання, поплескування), що принижують чи ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування.