Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Перелік місць, де обов’язково носити маску у червоній зоні карантину

Дата публікації: 06.04.2021

Нещодавно Кабмін оновив постанову «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9 грудня 2020 року № 1236 (далі — Постанова № 1236), яка визначає поточні правила карантину. Через нечітке формулювання однієї з новацій у ній з’явився й обов’язок носити маску під час перебування на вулицях чи в парках. Це породило чимало запитань, які спробувало зняти МОЗ своїм роз’ясненням.

І ось з’явився текст урядової постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» від 24 березня 2021 року № 270, яка остаточно уточнила підпункт 15 пункту 35 Постанови № 1236, згідно з яким на території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 Постанови № 1236, забороняється перебування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно:

— на територіях закладів охорони здоров’я та освіти;

— в підземних переходах;

— на зупинках громадського транспорту;

— на інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра.

Нагадаємо, що за загальним правилом у регіонах з жовтим, помаранчевим та червоним рівнями карантину заборонено перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.