Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Після перевірки Управління Держпраці молода мати нарешті отримала близько 25 тис гривень передбаченої державної допомоги

Дата публікації: 21.09.2021

Жителька одного із сіл Берегівського району працювала фармацевтом у приватній аптечній крамниці, власником якої є ФОП з Хустщини. У лютому 2021 року жінка пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами і подала своєму роботодавцю усі необхідні документи, аби отримати передбачену державою допомогу. Невдовзі, на підставі поданих документів, Фонд соціального страхування України перерахував вказаному суб’єкту господарювання належні кошти.

Але коштів жінка так і не змогла отримати. Понад два місяці породілля оббивала пороги свого колишнього місця роботи. Тож молода мама звернулась із заявою до Держпраці.

Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області наприкінці липня поточного року провели позаплановий контрольний захід у вказаного ФОПа. У ході інспектування інформація, викладена у зверненні заявниці, підтвердилася. Відповідно до платіжного доручення, у червні цього року казначейська служба перерахувала вказаній фізичній особі — підприємцю належні кошти у сумі 24835,86 грн. для виплати допомоги.  

Роботодавець не поспішала виплачувати належні грошові кошти своєму працівнику, чим порушила пункт 1 частини другої статті 32 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», адже вказана допомога мала бути виплачена у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Лише після проведеної фахівцями Управління Держпраці краю перевірки та вжитих щодо ФОПа заходів реагування молода мати змогла отримати передбачені їй державою кошти соціальної допомоги.