Працівники, що втрачають статус держслужбовців, можуть використати дні щорічної відпустки, набутої на держслужбі


Мінсоцполітики розмістив на своєму сайтіроз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VІІІ (далі — Закон).

1. Посадовий оклад державного адміністратора визначається за 6-ю групою оплати праці.

2. До оплат праці держслужбовців зокрема норми постанов КМУ від 09.03.2006 р. № 268, від 13.12.1999 р. № 2288, «Про затвердження Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників» від 09.06.1994 р. № 377не застосовуються.

3. Надбавка за стаж роботи в державних органах виплачується працівникам держорганів, які виконують функції з обслуговування, у т.ч. і новопризначеним, за наявності стажу роботи. При цьому до стажу для встановлення надбавки за вислугу років включаються раніше набутий стаж державної служби та періоди роботи, передбачені ст. 46 Закону.

4. Питання надання щорічної відпустки (або її частини) на час участі у виборчому процесі має вирішуватися між керівником державної служби й державним службовцем. Водночас у разі прийняття рішення державним службовцем, яке буде узгоджене з керівником державної служби, про використання щорічної відпустки на час участі у виборчому процесі слідзауважити, що за необхідності державні службовці можуть бути відкликані із щорічної основної чи додаткової відпустки. Відкликання з інших видів відпусток, у т.ч. і з відпустки без збереження заробітної плати, не допускається.

5. Працівникам держорганів, які мали статус держслужбовців і з набранням чинності Законом втратили такий статус, на час попередження мають бути збереженні права та гарантії, якими вони користувалися відповідно до законодавства, що діяло до 1 травня 2016 року.

Щорічна додаткова відпустка за стаж державної служби зазначеними працівниками може бути використана як у період 2-місячного строку попередження, так і згодом, після переведення таких працівників на посади, які не належать до посад державної служби, або за бажанням працівників може бути виплачена грошова компенсація. У випадку якщо вказані працівники підлягають звільненню з посад державної служби, то їм має бути виплачена грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки.

Джерело: www.interbuh.com.ua

Матеріали до теми


Роботодавець та працівник – військовослужбовець, який продовжує служити після закінчення контракту
Відповідно до частини дев’ятої статті 23 Закону України від 25 березня 1992 № 2232 -XII «Про військовий обов’язок і військову службу» для ...
Бронювання військовозобов’язаних недефіцитних професій Міноборони не погоджує
В Мінагрополітики вказали на уточнення Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, ...
Спрощено реєстрацію у службі зайнятості українців, які втратили роботу
Уряд спрощує реєстрацію в Державній службі зайнятості українців, які втратили роботу під час дії воєнного стану. Відповідна постанова прийнята сьогодні ...