Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Правки до законопроєкту щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу

Дата публікації: 29.04.2021

Голова НАДС Наталія Алюшина взяла участь у засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на якому опрацьовувався до другого читання проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» (реєстраційний номер № 4361). Очільниця Агентства представила позицію НАДС щодо поправок народних депутатів, які розглядались на засіданні.

«НАДС в межах повноважень опрацювано проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу». Ми не підтримуємо пропозицію щодо розширення вимог до досвіду роботи лише для кандидатів на посади категорії «Б». Оскільки різний підхід порушить право рівного доступу громадян до державної служби. Втім НАДС підтримує пропозицію щодо конкретизації критеріїв визначення керівного досвіду у кандидатів. Разом з тим, не вбачаємо за необхідне розроблення для цього окремого акту Уряду. Достатнім кроком буде передбачення в Законі України «Про державну службу» відповідного уточнення, наприклад «із наявністю у прямому підпорядкуванню інших посад», — зауважила Наталія Алюшина.

В цілому НАДС не підтримує розширення вимог до досвіду роботи кандидатів на посади державної служби у зв’язку з тим, що запропоновані законопроектом види діяльності (адвокатська, нотаріальна, арбітражних керуючих) цілком можуть поєднуватися з керівними функціями. Тому, такі особи відповідатимуть вимогам встановленим Законом України «Про державну службу». Крім цього, надання переваг особам щодо окремого досвіду роботи негативно вплине на державну службу. Варто врахувати також і те, що чинним законодавством вже визначено вимоги, що мають загальний характер та можуть бути застосовані до всіх посад державної служби.