Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

У відрядження — без запитань і зайвих клопотів

Дата публікації: 30.10.2018

Тема відряджень посідає найвищі позиції у топі найбільш проблемних для кадровиків питань. І якщо на одних підприємствах, в установах, організаціях, де специфікою діяльності передбачено часті відрядження працівників, для кадровика це стає буденною справою, то на інших — може перетворитися на справжнісіньку халепу. Аби цього не сталося, Анна Мілієнко-Самсонова, головний редактор системи «Онлайн-консультант. КАДРОВИК», підготувала топ-5 запитань-відповідей, що будуть опубліковані у газеті Кадри і зарплата» № 21, 2018. Сподіваємося, цей матеріал покращить Вашу роботу.

Працівник відбуває у відрядження за кордон. Проживання та харчування забезпечуватиметься за рахунок організаторів візиту. Чи потрібно про це вказувати в наказі (розпорядженні) про відрядження?
Ні, не потрібно.

Як табелювати сумісника, якщо він перебуває у відрядженні за основним місцем роботи?
У табелі обліку використання робочого часу проставляється буквений код «І» (цифровий — 30) — інші причини неявок.

Що проставляти працівнику в табелі обліку використання робочого часу в день вибуття у відрядження і день прибуття із нього — робочий день чи відрядження?
Зазначається кількість годин повного робочого дня та проставляється буквений код «ВД» (або цифровий — 07).

Чи обов’язково наказ про відрядження має містити фразу «З наказом ознайомлений» і підпис працівника?
Так, обов’язково.

Працівника відрядили, не видавши аванс на відрядження. Чи правомірні такі дії? Як правильно здійснити оплату праці?
Такі дії є порушенням законодавства. Умови та розмір оплати праці, у т. ч. за період відрядження,визначається колективним договором або іншим локальним актом роботодавця.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Вас може зацікавити

Газета «Кадри і зарплата»

Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.