Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Відновлено трудові права кухаря, порушені після передачі закладу освіти від районної до сільської ради

Дата публікації: 25.02.2021

До Управління Держпраці у Миколаївській області надійшла інформація про можливе порушення законодавства про працю відносно безробітної, яка не отримала вихідну допомогу при звільненні у зв’язку зі зміною власника закладу освіти, де жінка перебувала у трудових відносинах. Зазначена інформація була направлена Новоодеською районною філією Миколаївського обласного центру зайнятості в рамках угоди про співробітництво.

Як з’ясувалося, жінка перебувала у декретній відпустці у той момент, коли заклад освіти змінював свого власника — районну раду на сільську раду. Новий власник прийняв рішення про необхідність оптимізації штату працівників — скорочення чисельності працівників. Частина педагогічних працівників та техперсоналу отримали повідомлення про скорочення штатів та були звільнені. Жінка, кухар за професією, по закінченню строку декретної відпустки була також звільнена, проте вихідну допомогу, яка передбачена статтею 44 КЗпП України, їй не виплатили.

Управління Держпраці у Миколаївській області не могло залишити ситуацію без уваги. Тож, звернулося до керівника закладу освіти із зауваженнями та настановами про необхідність розібратися у ситуації, забезпечення дотримання роботодавцем вимог законодавства про працю.

За результатами вжитих Управлінням Держпраці заходів трудові права жінки було поновлено. Молода мати отримала належні їй кошти та наразі вирішує питання щодо подальшої трудової діяльності.