Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Внутрішній сумісник отримує компенсацію за невикористану відпустку за кожною із посад

Дата публікації: 04.02.2021

Верховний Суд вказав на те, що у разі одночасного звільнення сумісника з основного місця роботи та з роботи за сумісництвом, роботодавець повинен обчислити компенсацію за невикористану відпустку по кожному місцю роботи та виплатити працівнику компенсацію по кожному з них. Мова йде про постанову ВС/КЦС від 4 грудня 2019 року у справі № 182/4561/16-ц.

В розглянутій справі суперечка виникла між експрацівником та роботодавцем, які не дійшли згоди в сумі остаточного розрахунку при звільненні.

Як з’ясувалося при розгляді касаційної скарги в Верховному Суді, позивач працював на посаді прийомоздавальника вантажу та багажу вантажної дільниці (0,5 ставки) та з 24 травня 2016 року по 27 липня 2016 року (два місяці) за внутрішнім сумісництвом (на тому ж підприємстві) на посаді касира (0,5 ставки). Він був одночасно звільнений з обох зазначених посад, а тому мав право отримати компенсацію за 4 дні невикористаної щорічної відпустки за роботу за сумісництвом на посаді касира.

Адже робота позивача на зазначених посадах на умовах неповного робочого дня (по 0,5 ставки) жодним чином не впливає на розмір гарантованої чинним законодавством України працівникам щорічної основної відпустки.

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору (частина 1 статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР).