Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

За сприяння інспектора Управління Держпраці працівники отримали невиплачені премії

Дата публікації: 22.02.2021

З початку року до Управління Держпраці через органи прокуратури надійшло два звернення від працівників одного із підприємств.

 У першому випадку енергодиспетчер поскаржився, що йому ненарахували щомісячну премію ще за червень 2020 року.

У зв’язку із зверненням інспектор праці здійснив виїзд до керівництва підприємства і провів роз’яснювальну співбесіду щодо додержання законодавства про працю в частині нарахування та виплати премії працівникам. Начальнику та головному бухгалтеру було роз’яснено підстави нарахування та не нарахування премії згідно з колективним договором підприємства та положенням про преміювання. Переконливі аргументи інспектора стали підставою для перегляду цього питання під час засідання комісії з оплати праці на підприємстві. Заявнику та ще трьом працівникам у січні 2021 року нараховано премію за червень 2020 року в сумі і виплачено її на початку лютого.

Крім цього, інші працівники підприємства скаржились на неправильне ведення табелів обліку робочого часу. Їм проставляли менше годин, ніж фактично відпрацьовували. Відповідно, люди отримували набагато меншу зарплату. Це стало підставою для інспекційного відвідування підприємства. У результаті встановлено порушення вимог частини 2 статті 30 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР щодо забезпечення достовірного обліку виконуваної роботи: протягом січня 2017 року — травня 2020 року час початку та закінчення чергування працівників на об’єкті не співпадав із фактично занесеними даними до табелів.

За результатами відвідування керівництву підприємства виданий обов’язковий до виконання припис про усунення порушень.