Забезпечення цивільного захисту підприємства в особливий період


Законом № 186-VIII від 12 лютого 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до низки законів щодо цивільного захисту. Зокрема, Кримінальний кодекс доповнено статтею 336, яка встановлює кримінальну відповідальність за «ухиляння від проходження цивільного захисту в особливий період чи у разі проведення цільової мобілізації».

Закон № 158-VIII від 5 лютого 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав та покладання обов’язків в особливий період», який був прийнятий Верховною Радою 5 лютого 2015 року, уточнює рамки відповідальності, які стосуються військових адміністративних порушень і не тягнуть за собою кримінальної відповідальності; вводить поняття «арешт з утриманням на гауптвахті» та визначає межі його застосування. Також ці зміни уточнюють адміністративну відповідальність військовослужбовців за правопорушення, які стосуються правил та статутів несення служби, матеріальної відповідальності тощо.

Більше про ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ підприємства в особливий період дізнатися можна на семінарі, який на замовлення кадровиків України організовує у Києві журнал «Охорона праці і пожежна безпека» 20 березня.

У програмі:

1. Що таке особливий період, коли він настає та якими нормативними документами регулюється. Обов’язки підприємств у сфері цивільного захисту. Відповідальні особи з питань цивільного захисту на підприємстві.

Олександр Миколайович Євдін, перший заступник начальника УкрНДІ цивільного захисту ДСНС України

2. Колективні та індивідуальні засоби захисту персоналу підприємства (різні види укриттів і захисних споруд, протигази, захисні костюми та маски). Правила поведінки в захисній споруді. Порядок забезпечення персоналу підприємства засобами захисту та приладами хімічної і радіаційної розвідки. Організація навчання з цивільного захисту для персоналу

Євген Анатолійович Лінчевський, начальник управління з нагляду у сфері пожежної безпеки Департаменту державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ДСНС України, полковник служби цивільного захисту, кандидат техн. наук, член редколегії журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

3. Дії персоналу підприємства при виникненні (загрозі) надзвичайної ситуації в особливий період (при знайденні на території вибухівки, при повітряній або хімічній атаці, при вибуху, при обрушенні будівель і споруд, при пожежі та повені, при терористичній атаці). Документація підприємства з питань цивільного захисту

Анатолій Павлович Рожков, експерт з пожежного та цивільного захисту, член редколегії журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Модератор семінаруА. П. Рожков

З питань участі ─ (044) 507-2227, 568-5138 (вн. 601), seminar@mediapro.com.ua