Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Закон щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби знову прийнято

Дата публікації: 23.02.2021

23 лютого 2021 року ВРУ повторно прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби», із врахуванням пропозицій Президента України, які були внесенні 22 лютого 2021 року, який попередньо ветував цей Закон, що був прийнятий ВРУ 16 лютого 2021 року.

У прийнятому Законі враховано пропозиції Президента щодо змін до Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», а саме:

  1. частину четверту статті 9 викладено в такій редакції:

«4. Перший заступник міністра, заступники міністра дають обов’язкові для виконання державними службовцями та працівниками апарату міністерства та його територіальних органів (у разі утворення) доручення»;

У попередньо прийнятому Законі у зазначеній вище редакції частини четвертої статті 9 передбачалося:

«Якщо посада міністра є вакантною, забороняється покладення на першого заступника міністра та заступників міністра виконання обов’язків міністра, визначених пунктами 5, 7, 8, 9, 12, 121 частини другої статті 8 цього Закону. Якщо посада міністра є вакантною більше 60 днів, забороняється покладення на першого заступника міністра, заступників міністра виконання обов’язків міністра, визначених пунктами 1 (крім очолювання міністерства), 2, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 121 , 14, 15, 21, 24, 27 частини другої статті 8 цього Закону, а також пунктами 3, 6, 7, 8, 11, 12, 21 частини другої статті 18 цього Закону. Забороняється покладання обов'язків міністра на особу, кандидатура якої на посаду відповідного міністра була відхилена Верховною Радою України поточного скликання»; — на що Президент наклав вето.

У розділі II. Прикінцеві та перехідні положення було визначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзаців четвертого і п’ятого підпункту 1 пункту 1 розділу І цього Закону, які набирають чинності через 60 днів з дня опублікування цього Закону. На що Президент також наклав вето, а тому за його пропозицією цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.