...
Реєструйся

30% офісних співробітників ненавидять 8 Березня


Третина офісних працівників в Україні відносяться до 8 Березня негативно. Що цікаво, серед незадоволених більшість чоловіків. Про це свідчать дані дослідження кадрового порталу hh.ua.

Свята минулої епохи, як і звички, викорінити важко. Навіть після розвалу Радянського союзу 8 Березня залишилося “червоним днем календаря”, хоча і повністю втратило своє первісне значення дня боротьби за права жінок. Для більшості офісних працівників воно означає просто жіноче свято, додатковий вихідний і початок весни.

Третина опитаних ставляться до свята негативно. Не дивно, що серед незадоволених більше представників сильної статі. Чоловіки в два рази частіше, ніж жінки, називають це свято “дратівливим і фальшивим”, а також “пережитком радянських часів” (“валізою без ручки”, зайвим святом, адже є День матері). Дами ставляться до свята більш ніжно: вони частіше, ніж джентльмени, радіють додатковому вихідному і асоціюють його з приходом весни.

Лише 5% офісних працівників назвали історичне покликання 8 Березня – день боротьби жінок за свої права. Цікаво, що справжнє значення свята згадували переважно респонденти молодшої вікової групи (до 20 років).

Не дивлячись на неоднозначне ставлення до 8 Березня, привітання співробітниць залишається традицією в більшості компаній. Ігнорують свято тільки в 7% випадків і переважно це молоді колективи. Ще 10% колективів працівниць іноді вітають, а іноді – ні.

Дані були отримані в результаті опитування, що проходило серед зареєстрованих користувачів сайту hh.ua в лютому 2013 року. В опитуванні брали участь 1547 респондентів, серед яких 42% – чоловіки, 58% – жінки у віці від 21 до 40 років.