Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Як оформити дозвіл на працевлаштування іноземця?

29.11.2021

Для оформлення дозволу на працевлаштування іноземця потрібно зібрати пакет документів і подати їх до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Роботодавець подає:

— заяву за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України, в якій роботодавець підтверджує, що посада, на якій застосовуватиметься праця іноземця або особи без громадянства, відповідно до законів України не пов’язана з належністю до громадянства України і не потребує надання допуску до державної таємниці;

— копії сторінок паспортного документа іноземця або особи без громадянства з особистими даними разом з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку;

Типові форми трудових договорів про дистанційну та надомну роботу: відповіді на запитання

16.11.2021

1. Чи потрібно при застосуванні надомної або дистанційної праці використовувати саме типові форми трудових договорів про надомну і дистанційну роботу?

Згідно з пунктом 61 частини першої статті 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов’язковим при укладенні трудового договору про дистанційну роботу або про надомну роботу.

Які можуть бути підстави для припинення трудового договору

08.10.2021
Згідно зі статтею 36 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) підставами припинення трудового договору є: 1) угода сторін; 2) закінчення строку, крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення;

Що треба знати роботодавцю про дистанційну та надомну роботу

07.10.2021
Щоби продовжувати бізнес в умовах пандемії, роботодавці переводять працівників на віддалені форми роботи: дистанційну або надомну. З 27 лютого 2021 року в Україні запроваджено дві самостійні форми організації праці: дистанційну й надомну.

Трудові договори, відпустки та звільнення: що зміниться в Кодексі законів про працю

06.10.2021
Останнім часом держава почала змінювати застарілі норми трудового законодавства. Нещодавно Верховна Рада ухвалила за основу проєкт Закону № 5388 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин». Законопроєктом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), законів України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці», від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки», від 15 вересня 1999 року № 1045-XIV «Про професійні спілки, їхні права та гарантії діяльності».

Як вести облік кадрових документів ФОП при прийнятті працівника на роботу

05.10.2021
Головне управління Держпраці у Одеській області роз’яснює, що приймаючи працівників на роботу, ФОП набуває статусу роботодавця. Приймаючи працівників на роботу, фізична особа — підприємець (далі — ФОП, підприємець) набуває статусу роботодавця (підпункт 14.1.222 Податкового кодексу України, частина перша статті 1 Закону України від 22 червня 2012 року № 5026-VI «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності»). В частині першій статті 1 Закону № 5026 говориться, що «Роботодавець — юридична особа (підприємство, установа, організація) або фізична особа — підприємець, яка в межах трудових відносин використовує працю фізичних осіб».

Кримінальна відповідальність за порушення трудового законодавства: хто за що відповідає?

01.10.2021
У зв’язку із особливостями організації роботи бізнесу в період карантину, викликаного поширенням COVID-19, та певним «затишшям» перевірок вимог трудового законодавства спеціалістами Державної служби з питань праці (далі — Держпраці), виникає необхідність у розгляді такого важливого питання, як ризики бізнесу, пов’язані із невиконанням трудового законодавства, за що передбачена кримінальна відповідальність.

Роботодавця, який допустив масове використання незадекларованої праці, оштрафовано у понад 2 млн гривень

27.09.2021
Випадок масового використання незадекларованої зайнятості було виявлено керівниками та головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області у суб’єкта господарювання у Дністровському районі Чернівецької області на початку липня: працівники масово працювали на зборі урожаю фруктів у приватному підприємстві без належного оформлення трудових відносин.

Парламент підтримав законопроєкт про дерегуляцію трудових відносин: які переваги отримують працівники та бізнес

22.09.2021
21 вересня парламент ухвалив у першому читанні проєкт закону щодо дерегуляції трудових відносин (№ 5388), спрямований на лібералізацію та модернізацію трудового законодавства України. За це рішення проголосувало 244 народні депутати.

Парламент прийняв за основу законопроєкт щодо посилення захисту прав працівників

22.09.2021
Верховна Рада України прийняла за основу урядовий законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників». За відповідне рішення 21 вересня проголосувало 296 народних депутатів.

Сторінки