Чи оформляється трудовий договір при проходженні виробничої практики

23.07.2020
Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Порядок оформлення трудових відносин із працівниками визначений законодавством про працю України.

Чи вважається найманим працівником особа, яка працює не за трудовим договором

22.04.2020
ВС визначив випадок, коли особа працює не за трудовим, а за цивільно-правовим договором, але все одно вважається найманим працівником

Строковий трудовий договір: нова ідея гнучкості на період карантину?

21.04.2020
Під час тривалого карантину роботодавці як ніколи гостро відчувають потребу в гнучких формах регулювання процесу праці. Багатьма успішно протестовані гнучкі графіки, надомна і дистанційна робота, а також креативні способи оформлення кадрових документів. Прийшла черга пошуку додаткових гнучких варіантів роботи з кадрами, які допомагають протримаються на плаву в ці непрості часи.

Педагоги в судах відстоюють право на пільгові пенсії

18.02.2020
Профспілка освітян звернулася до профільного комітету ВРУ аби забезпечити виконання рішення КСУ.

Письмовий трудовий договір стане основою трудових відносин

15.01.2020
За законопроектом про працю, усі умови можна буде прописати в трудовому договорі та просто всім виконувати те, про що домовились

Трудовий чи цивільно-правовий?

08.01.2020
Із 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII, яким, зокрема, значно посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю. У зв’язку з цим питання відмінностей між трудовим та цивільно-правовим договором з кожним роком набуває все більшої актуальності, адже неправильна кваліфікація відносин може стати причиною дуже неприємних наслідків.

Коли укладаються строкові трудові договори

26.09.2019
Трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою (далі — роботодавець), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Відповідно до статті 23Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) трудовий договір може бути: безстроковим, що укладається на невизначений строк; на визначений строк, встановлений за погодженням сторін; таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Трудовий договір — обов’язковий документ при прийнятті на роботу

08.08.2019
Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками однаковий для всіх, незалежно від того, чи є вони юридичними особами, чи фізичними особами-підприємцями. Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП) регулюються трудові відносини всіх працівників, визначаються засади і гарантії здійснення громадянами права розпоряджатися своїми здібностями до праці, гарантуються кожному права на працю з оплатою не менше мінімального розміру, встановленого державою. 

Сторінки