Педагоги в судах відстоюють право на пільгові пенсії

18.02.2020
Профспілка освітян звернулася до профільного комітету ВРУ аби забезпечити виконання рішення КСУ.

Письмовий трудовий договір стане основою трудових відносин

15.01.2020
За законопроектом про працю, усі умови можна буде прописати в трудовому договорі та просто всім виконувати те, про що домовились

Трудовий чи цивільно-правовий?

08.01.2020
Із 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII, яким, зокрема, значно посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю. У зв’язку з цим питання відмінностей між трудовим та цивільно-правовим договором з кожним роком набуває все більшої актуальності, адже неправильна кваліфікація відносин може стати причиною дуже неприємних наслідків.

Коли укладаються строкові трудові договори

26.09.2019
Трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою (далі — роботодавець), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Відповідно до статті 23Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) трудовий договір може бути: безстроковим, що укладається на невизначений строк; на визначений строк, встановлений за погодженням сторін; таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Трудовий договір — обов’язковий документ при прийнятті на роботу

08.08.2019
Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками однаковий для всіх, незалежно від того, чи є вони юридичними особами, чи фізичними особами-підприємцями. Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП) регулюються трудові відносини всіх працівників, визначаються засади і гарантії здійснення громадянами права розпоряджатися своїми здібностями до праці, гарантуються кожному права на працю з оплатою не менше мінімального розміру, встановленого державою. 

Виявлення ознак трудового договору в договорі ЦПХ

07.08.2019
Окрім перевірок податкових органів, у суб’єктів господарювання також виникають спірні питання з інспекторами Державної служби України з питань праці (далі — Держпраці), зокрема щодо виявлення фактів прийняття на роботу без укладання трудового договору.

Контракт: трудовий договір не для всіх

05.03.2019
Працівник реалізує право на працю, укладаючи трудовий договір про роботу, в тому числі у вигляді контракту...

У яких випадках роботодавець має укладати з працівником трудовий договір, а в яких — цивільно-правовий

29.01.2019
Управління Держпраці у Чернівецькій області надає суб’єктам господарювання та працівникам детальне роз’яснення щодо того, в яких випадках між роботодавцем та найманою особою укладається трудовий договір, а в яких допускаються цивільно-правові відносини.

Сторінки