Паперовий та електронний документи матимуть однакову юридичну силу: проект закону

18.10.2019
Депутати подали законопроект щодо удосконалення електронної форми комунікації між громадянами, інститутами громадянського суспільства та державними органами.

Військовий збір планують скасувати

16.10.2019
Депутати пропонують скасувати з 1 січня 2020 року військовий збір. Відповідний законопроект № 2252 зареєстрований у Верховній Раді 10 жовтня.

Чим тепер можна підтвердити вільне володіння українською мовою — роз’яснення від НАДС

16.10.2019
Національне агентство України з питань державної служби (далі — НАДС) зазначає, що згідно з попередньою редакцією статті 25 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі — Закон № 889) особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, зокрема, мала подавати до конкурсної комісії посвідчення щодо вільного володіння державною мовою.

Пристрасті навколо нового Трудового кодексу не вщухають і тільки продовжують набирати обертів

10.10.2019
Сьогодні, 10 жовтня, президент України Володимир Зеленський проводить в Києві великий прес-марафон. Глава держави відповідає на запитання журналістів протягом всього дня. Одне із запитань стосувалось саме трудового законодавства. Що думає президент з приводу полегшення процедури звільнення працівників, а саме жінок під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами?

Трудова книжка: архаїзм чи необхідність

10.10.2019
Система трудових книжок, безумовно, перевірена часом та добре знана і роботодавцями, і працівниками, і, що головне, кадровиками. Проте вона давно застаріла і йде врозріз із намірами успішної інтеграції України до європейської спільноти. Україна рішуче крокує у цифровий світ. Про це свідчать, зокрема, запуск очільником держави В. Зеленським експертних обговорень проекту «Держава в смартфоні» та заява прем’єр-міністра О. Гончарука про майбутню заборону використання паперового документообігу між державними органами. Тож, паперове діловодство стоїть на порозі реформаторських змін. У процесі таких реформ актуальності набере також питання скасування трудових книжок. За твердженням міністра Кабінету Міністрів України Д. Дубілета «трудові книжки повинні нарешті відійти в історію».

Міністр Кабміну Дубілет анонсував скасування обов’язкових трудових книжок в Україні

09.10.2019
У середу, 9 жовтня, український уряд запускає в роботу законопроект, який скасує обов’язковість трудових книжок. Про це в Facebook повідомив міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет.

Чергові зміни до КЗпП

08.10.2019
У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року № 113 (далі — Закон № 113) до Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) внесено зміни, якими встановлюються винятки в регулюванні трудових відносин прокурорів, а саме щодо переведення, звільнення прокурорів, гарантій при звільненні, направленні у відрядження, роботи у вихідні дні та інші.

Розмір відповідальності за порушення трудового законодавства буде зменшено

04.10.2019
3 жовтня 2019 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)» (реєстр. № 1233 від 02.09.2019). Законопроектом пропонується внести до статті 265 Кодексу законів про України зміни (далі — КЗпП), якими зменшити розмір відповідальності за порушення трудового законодавства.

Зміни в трудовому законодавстві!

27.09.2019
Уже декілька днів вся країна, а особливо кадрова спільнота, перебуває в напруженні, очікуючи текст «Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції». І ось нарешті сталося! Законом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції вносяться зміни до багатьох нормативних документів:

Сторінки