Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Про особливості надання додаткової відпустки учасникам бойових дій та інвалідам війни

29.11.2021

Учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначений Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік, що зафіксовано у статті 77-2 Кодексу законів про працю України та у статті 16-2 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504). Право на додаткову відпустку мають як основні працівники, так і сумісники. Оплата відпусток здійснюється за рахунок коштів установ та організацій.

Фонд профінансує допомогу по вагітності та пологах незважаючи на відсторонення від роботи через відмову від вакцинації

17.11.2021
Фонд соціального страхування України здійснить фінансування допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами незалежно від того, чи було застраховану особу відсторонено від роботи через відмову від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Компенсація втрати частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати

19.10.2021
У яких випадках нараховується компенсація втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати? Роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі виплачувати зарплату своїм працівникам. У зв’язку з несвоєчасною виплатою зарплати в роботодавця виникає обов’язок виплатити працівникові компенсацію втрати частини заробітної плати. Компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати виплачують громадянам у разі затримки виплат, нарахованих громадянам, на один і більше календарних місяців.

Працівник відмовляється використати щорічну відпустку і вимагає надати грошову компенсацію: дії роботодавця

17.09.2021
Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Кіровоградській області Євгенія Краєвська надає роз’яснення щодо небажання працівника використати щорічну відпустку повної тривалості і його вимога надати грошову компенсацію за невикористану відпустку.

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами для незастрахованих ФОПів — пояснення від Мінсоцполітики

01.09.2021
Міністерство соціальної політики України (далі — Мінсоціполітики) підготувало серію матеріалів із роз’ясненнями про надання допомоги майбутнім батькам для вчасного оформлення документів та підготовки до пологів. Важливим стало надати точні ...

Компенсація за невикористану додаткову соціальну відпустку: роз’яснення від Мінекономіки

30.08.2021
Міністерство економіки України в межах компетенції надало відповіді у листі від 10 серпня 2021 року № 4712-06/40796-07 щодо питань компенсації за невикористану додаткову соціальну відпустку:

Кабмін вніс зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів

12.08.2021
11 серпня 2021 року постановою Кабінету Міністрів України № 839 внесено зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 346.

Оформлення відпусток: огляд поширених недоліків і помилок

30.06.2021
Як правильно затверджувати графік відпусток: наказом чи керівник може затвердити своїм підписом і печаткою? Обидва способи прийнятні, підприємство повинне самостійно прийняти рішення, як це робити. Так можна в інструкції з діловодства визначити, як ...

Яку відповідальність несе роботодавець, якщо працівнику не надається відпустка?

18.06.2021
Інформуємо, що грубим визнається порушення таких основних прав людини, які передбачені Конституцією України або самостійними законодавчими актами. Такими визнано право на оплату праці, право на ...

Сторінки