Відпустка та листок непрацездатності у зв’язку з усиновленням дитини

15.01.2020
Відповідно до статті 181 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР особі, яка усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів — при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішення суду про усиновлення дитини (якщо усиновлювачами є подружжя — одному з них на їх розсуд).

У ВР готують законопроект про введення трансфертної декретної відпустки

08.01.2020
У Верховній Раді триває підготовка законопроекту, який дозволить розділяти відпустку з догляду за дитиною між різними членами сім’ї, розповіла голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку

26.12.2019
Стаття 82 Кодексу законів про працю та стаття 9 Закону «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) регулюють порядок обчислення стажу роботи, який дає право на щорічну відпустку.

Чи можна скоротити працівника під час відпустки по догляду за дитиною до трьох років?

20.12.2019
Відповідно до частини третьої статті 184 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП), звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста ст. 179), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

Які документи має надати розлучена працівниця для відпустки на дітей?

19.12.2019
Держпраці у Полтавській області нагадує, що відповідно до вимог статті 182-1 Кодексу законі про працю (далі — КЗпП) передбачено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, або є матір’ю особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, а також одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

В Україні відпустку за свій рахунок можуть збільшити до 30 днів

04.12.2019
В Україні пропонують законодавчо збільшити відпустку за свій рахунок до 30 днів і дозволити працівникам брати її, коли знадобиться.

Поділ щорічної відпустки на частини: чи правомірна відмова?

02.12.2019
Черговість надання відпусток на підприємствах, установах, організаціях визначається графіками, що затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку.

Графік відпусток 2020: роз’яснення Держпраці

27.11.2019
На підприємстві має бути затверджений графік відпусток. Черговість їх надання визначається графіками, що затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників відповідно до частини 10 статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) та частини 4 статті 79 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП).

Графік відпусток: скласти не можна відкласти

20.11.2019
Ну що, ви вже розпочали складати графік відпусток? Чи поки що в пріоритеті список подарунків на Миколайчика та новорічне меню?

Скорочення працівників, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною до трьох років

20.11.2019
Чи правомірні дії керівництва РДА, яке повідомило про скорочення працівниці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років.

Сторінки