Щодо права на допомогу по вагітності та пологах, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом

07.08.2020
Відповідно до статті 2 Закону «Про відпустки» право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади).

Про право на додаткову відпустку за шкідливі умови праці

06.08.2020
Чи мають право на додаткову відпустку за шкідливі умови працівники, які працюють на персональному комп’ютері, якщо тривалість додаткової відпустки прямо не визначена колективним договором?

Чи «згорають» невикористані щорічні відпустки і компенсація за них з часом — Держпраці

05.08.2020
При звільненні, незалежно від підстав, працівникові виплачують компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток

Розглянуто питання щодо права працівника на соціальну відпустку на дітей

04.08.2020
За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Чи виплачувати грошову компенсацію за щорічну основну відпустку за період відпустки без збереження заробітної плати?

03.08.2020
Працівника прийняли на роботу 14 квітня, а з 15 квітня, за його бажанням, надали відпустку без збереження заробітної плати на період карантину. 9 липня 2020 року він подав заяву про звільнення. Чи потрібно виплачувати такому працівникові грошову компенсацію за щорічну основну відпустку?

Чи пов’язаний період «дитячої» відпустки з відпрацьованим часом у поточному році та з датою народження дітей?

03.08.2020
Відпустка на дітей може бути надана у будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини — до або після. Наприклад, у працівниці двоє дітей, старшій дитині виповнилося 15 років у січні 2019 року.

Максимальна тривалість відпустки, яку працівник має право отримати за відпрацьований час

31.07.2020
Згідно з частиною п’ятою статті 11 Закону України «Про відпустки» забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості двох років підряд.

Порядок надання щорічної додаткової відпустки за особливі умови праця, а саме — виконання роботи за комп’ютером.

29.07.2020
Статтею 2 Закону України «Про відпустки» визначено, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Права вагітних жінок та жінок у відпустці для догляду за дитиною до 3 років у трудовому законодавстві

23.07.2020
До Головного Управління Держпраці звернулась громадянка, яка перебуває у декретній відпусці по догляду за дитиною до 3 років та є одночасно вагітною другою дитиною, з питанням роз`яснити її трудові права у разі ліквідації підприємства з яким вона перебуває у трудових відносинах.

Сторінки