...
Реєструйся

4 стиля роботи: який з них ваш?


Немає нічого гіршого, ніж слухати, як люди сперечаються про те, що значить “працювати”. Уїдливі дискусії про те, хто працює старанніше, хто працює розумніше, а хто взагалі не працює – це спроби судити людей, а не справлятися з неефективністю праці. Мені б хотілося піти від цих розмов в стилі “все або нічого” (“Я працюю весь час, а ти взагалі не працюєш”) і поговорити конкретніше про те, що таке насправді робота. По ходу справи ви зможете не тільки зрозуміти свій унікальний стиль роботи, але й оцінити робочі стилі своїх колег, пише Ідеономіка.

Після багатьох років досліджень і безлічі проведених тестів характеру я дійшла висновку, що є чотири головних стилю роботи: “Робити”, “Керувати”, “Любити” і “Вчитися”. У самих класних командах всі ці чотири стилі збалансовані. А в самих класних компаніях працює безліч збалансованих команд, які впевнені в собі і розуміють, як важливо поєднувати різні стилі роботи. Так який стиль у вас?

Робити

Це люди, які виконують. Вони пожвавлюються, коли завдання повністю виконані, всі пункти в списку закреслені, коли з усіма проектами розібралися. Вони зазвичай неймовірно зосереджені і виявляють величезну увагу до деталей.

Хоча зазвичай вони зосереджені на ділі, вони можуть забути підняти очі від паперів і повідомити іншим, що ж вони роблять. Крім того, вони схильні занурюватися в роботу без жодних задніх думок. Їх підхід – “Плі, вогонь, цілься!” Вони недооцінюють важливість планування.

Керувати

Керівники задають стратегію і надихають інших, переконують їх у неї повірити. Не можна не прислухатися до них, не можна ними не захопитися і не піти за ними. Без лідерів ми б все життя топталися в білячому колесі, не маючи реальної мети.

Керівники можуть бути відчужені від інших людей, вони можуть не розуміти до кінця, що саме потрібно для виконання заданої ними мети. Вони – в авангарді, але якраз тому вони часом забувають озирнутися і перевірити, як справи у тих, хто йде за ними.

Любити

Ці люди націлені на те, щоб будувати відносини. Вони переконані, що коли ми разом, ми сильніші. Вони харчуються гармонією, старанно працюють над тим, щоб підтримувати відносини і зберігати консенсус.

Люди, у яких сильна ця риса, чутливі і схильні співпереживати іншим. Вони, самі того не усвідомлюючи, тримають руку на пульсі кожного колеги в їх команді. Якщо хочете знати, що насправді відчувають члени вашої команди, запитаєте того, хто вміє любити.

Але такі працівники, буває, дуже слабкі в деталях, в тому, щоб закінчити розпочату справу. Якщо їх надати самим собі, вони можуть проявити співчуття до всіх і кожного, можуть вселити всім гарний настрій, не приносячи при цьому конкретних результатів.

Вчитися

Це дослідники. Це інженери і розробники, які обожнюють вчитися і ретельно вникати в нюанси кожної проблеми. Вони обачні, дисципліновані і схильні мислити більш стратегічно, ніж більшість людей.

Однак без інших людей вони не здатні на багато що. Щоб виконати всі свої добре обдумані плани, їм потрібна команда, готова діяти. Їхня стратегія хороша лише тоді, коли вони дійсно вирішують проблеми – не в теорії, а в реальності.

Теолог Ховард Термен каже: “Не питай, що потрібно світу. Запитай себе, що спонукає тебе жити, і роби саме це. Тому що світу потрібні люди, які вміють жити“.

Так що давайте відмовимося від думки, що робота завжди виглядає однаково. Це не так. І так не повинно бути. Завжди потрібно, щоб безліч людей працювали над безліччю різних справ і рухалися до безлічі різних цілей.

У кожної людини є свої власні сильні сторони, які розгортаються щосили, коли з’єднуються з сильними сторонами інших людей. І замість того, щоб критикувати когось, хто, на ваш погляд, “не працює”, краще подивіться на себе: а ви самі вносите ви свій власний внесок? Серйозний Чи це внесок, чи стійкий він, чи живете ви їм? Просто робіть те, що пробуджує вас до життя.

Шеллі Провост – співзасновник
венчурного інкубатора Lamp Post Group.