...
Реєструйся

Бажання змін, або чому люди звільняються


Виявляється, люди звільняються не тільки через маленьку зарплату і складних відносин в колективі. Згідно з опитуванням Служби досліджень HeadHunter, основними причинами звільнень є втрата інтересу до роботи, втома і спрага змін.

34% респондентів відмітили, що поточна робота – це не зовсім те, що їм потрібно, а чверть впевнені, що помилилися з вибором місця роботи.

Правда, немає ніяких гарантій того, що співробітник не залишить компанію, навіть якщо справи в ній складаються більш ніж добре. Кожен третій працівник запевняє, що йому доводилося міняти одного роботодавця на іншого, незважаючи на те що поточна зайнятість його влаштовувала! Головними причинами такого рішення послужили зустрічні пропозиції з більш високою зарплатою (44%) або новими цікавими проектами (41%).

Більш того, два з трьох респондентів вважають, що навіть у тому випадку, якщо все влаштовує, змінювати роботодавця можна і потрібно. Такі зміни дозволяють розширити свої професійні компетенції (34%), тримати себе в професійному тонусі (27%) і більше заробляти (19%). 13% упевнені: в роботі, як і в житті, мають бути зміни!

Найбільш часта причина звільнень – втрата інтересу до роботи і завдань. Чверть опитаних залишають компанію просто тому, що втомилися і хочуть змін, а 21% перестає влаштовувати зарплата.

Цікаво, що для 18% опитаних фактором, що спровокував звільнення, стало недотримання роботодавцем Трудового кодексу. Працівники попросту втомлюються від постійних проблем, в числі яких постійні затримки зарплат і, наприклад, відсутність можливості підтвердити свої доходи. Пропозиція роботи з кращими умовами праці спонукало змінити компанію 16% респондентів. 14% втомилися від постійних перероботок, 12% жадали кар’єрного росту, але, на жаль, на поточному місці не змогли його домогтися, а 11% в один прекрасний день не зійшлися в інтересах з керівництвом.

Опитування проводилося Службою досліджень HeadHunter 11-18 березня 2013 серед 3723 працівників компаній.