...
Реєструйся

Чим відрізняється «стажування» від випробування.


Аналізуючи звернення та скарги громадян, що надходять до Територіальної державної інспекції з питань праці у м. Києві я помітив, що часто не зовсім порядні роботодавці пропонують громадянам попрацювати у них певний період без офіційного оформлення трудових відносин, здійснити за їх твердженнями таке собі «стажування», щоб оцінити їх здібності та навики.

З цього приводу Інспекція інформує й застерігає претендентів на робоче місце та роботодавців, що у чинному трудовому законодавстві України не міститься поняття стажування.

Кодексом законів про працю України, зокрема статтею 21 визначено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою.

При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що засвідчує особу, трудову книжку (за наявності), а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

У відповідності до ст.24 Кодексу законів про працю України укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.

Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи.

Слід зазначити, що чинним трудовим законодавством регламентовано встановлення випробування при прийнятті на роботу, яке обумовлюється при укладанні трудового договору за взаємною згодою. І знову ж таки наголошую, що в період випробування на працівників поширюється законодавство про працю в повному обсязі.

Отож, шановні претенденти на робоче місце, сподіваюсь, що зазначена інформація буде Вам корисною, й закріплене Конституцією України Ваше право на працю не буде порушено.

 

Перший заступник начальника інспекції –

заступник головного державного інспектора

з питань праці у м. Києві О.Ячкуринський

 

Матеріали до теми


НАДС проводить презентацію посібника «Новації Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 2 травня 2023 року: коментарі та порівняльний аналіз»
23 травня відбудеться презентація посібника «Новації Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 2 травня 2023 року: коментарі ...
Перша психологічна допомогу на робочому місці: хто може надати?
Першу психологічну допомогу (ППД) можуть надавати навчені працівники або штатний психолог. Розмір підприємства, умови роботи, наявні ресурси підкажуть роботодавцю, скільки ...
МОЗ запустило електронну систему забезпечення безперервного професійного розвитку медпрацівників
Безперервний професійний розвиток працівників сфери охорони здоровʼя є однією із передумов забезпечення якості та ефективності медичної допомоги. МОЗ України за ...