...
Реєструйся

Депутати вирішили розширити перелік “спрощенців”


В останній версії законопроекту щодо реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, підготовленій до другого читання, депутати вирішили розширити перелік видів діяльності, займаючись якими підприємці зможуть перебувати на спрощеній системі сплати податків. Це фізособи-підприємці, що займаються технічними випробуваннями та дослідженнями, надають послуги у сфері страхування, зокрема агенти, аварійні комісари, сюрвейєри, а також посередники при купівлі-продажу або оренди нерухомості (всього 40 видів діяльності).


Як пише Коммерсант-Україна в матеріалі “Підприємцям все одно”, такі платники повинні мати обсяги річного доходу не більше 2 тис. мінімальних зарплат (з 1 січня — 2,146 млн. грн.) та наймати до десяти осіб. У законопроекті збереглися чотири категорії платників єдиного податку, у яких річний оборот і ставка податку будуть прив’язані до мінімальної зарплати (МЗ): дохід від 150 до 1000 МЗ зі ставкою 1—20%; 2000—5000 МЗ — ставка 3% при сплаті ПДВ і 5% без його сплати.

Однак із законопроекту зникли норми, внесення яких було ініційовано підприємцями і погоджено з Кабміном: надання 50%-ої пільги на сплату єдиного податку для виробників, що продають товар власного виробництва, а також можливість до 2016 року платити половину ставки податку на доходи фізосіб тим підприємцям, які перейшли на загальну систему оподаткування.

Нагадаємо, проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України, розроблений Міністерством фінансів України, було схвалено 16 травня 2011 Кабінетом Міністрів України.

Ним, зокрема, скасовувалися штрафні санкції за несплату єдиного соціального внеску платниками єдиного податку протягом 2010 року, а також звільнялися від такої сплати підприємці-“спрощенці” з числа пенсіонерів та і

biz.liga.net