...
Реєструйся

Депутати згодні прийняти з правками втретє ветовані зміни до Закону про охорону праці


Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендує Верховній Раді прийняти Закон про внесення змін до Закону про охорону праці з урахуванням пропозицій Президента України.

На засіданні профільного комітету розглядалися чергові пропозиції Президента до ветованого ним Закону, прийнятого Верховною Радою України 18 вересня 2012 року (законопроект № 8484).

Законом пропонується, зокрема, внести зміни до абзацу першого частини четвертої статті 33 Закону про охорону праці, замінивши слова «центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці» словами «центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері охорони праці». Таким чином, цей орган буде наділений повноваженнями щодо здійснення нормотворчої діяльності, розробки і затвердження правил, норм, положень, інструкцій та інших нормативно-правових актів з охорони праці або змін до них, щодо координації роботи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. Президент України зазначив, що такий підхід не відповідає законам про Кабмін і про центральні органи виконавчої влади.

В.Янукович пропонує доопрацювати Закон, передбачивши покладання на центральний орган виконавчої влади, який реалізує держполітику у сфері охорони праці, повноважень щодо здійснення нормопроектувальної діяльності, зокрема, розробки проектів правил, норм, положень, інструкцій та інших нормативно-правових актів з охорони праці або змін до таких актів, внесення відповідних пропозицій тощо.

Президент також пропонує виключити з переліку повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері охорони праці, повноваження зі здійснення координації роботи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

Члени Комітету погодилися з цими та деякими іншими зауваженнями Президента України і пропонують врахувати його пропозиції, повідомляє прес-служба ВР.

Вказані правки Президента подані до парламенту на початку жовтня. Це вже третє вето зазначеного Закону. Спочатку Закон був прийнятий у травні 2012 і ветований В.Януковичем у червні. ВР врахувала правки, і на початку липня прийняла знову Закон, але в кінці липня Президент вдруге наклав вето.