...
Реєструйся

Єдиний соцвнесок для фізосіб-підприємців хочуть зменшити у два рази


Днями був зареєстрований законопропроект, яким пропонується вдвічі знизити ставку єдиного внеску для низки суб’єктів господарювання.

Автори проекту № 11050 вважають неправильною надмірне навантаження на фізосіб-підприємців та самозайнятих осіб, що має наслідком відхід таких суб’єктів з ринку або роздуми про це, а також пересування деяких підприємців у «тінь».

Так, проектом пропонується для фізосіб-підприємців, в т.ч. тих, що обрали спрощену систему оподаткування, членів їх сімей, які беруть участь в їх підприємницькыї діяльності, та самозайнятих осіб, знизити єдиний внесок з 34,7 до 17%.

Якщо такі суб’єкти бажають брати участь на добровільних засадах в загальнообов’язковому державному соцстрахуванні:

– у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, єдиний внесок зменшується з 36,6 до 18,9%;

– від нещасного випадку на виробництві і профзахворювання, які спричинили втрату працездатності, єдиний внесок зменшується з 36,21 до 18,51%.

У разі, якщо особи хочуть застрахуватися за всіма видами загальнообов’язкового соцстрахування, то тоді єдиний внесок пропонують встановити на рівні 20,41% замість 38,11.

Крім того, пропонують знизити розмір внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з 33,2 до 15,5% для членів фермерських та особистих селянських господарств, а також громадян України, які працюють за межами нашої держави.

Для цього проектом пропонується внести відповідні зміни до ст. 8 і 10 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Коли раніше в парламенті розглядалася ініціатива щодо зменшення ставок єдиного внеску, висловлювалися нарікання, що це може привести до порушення принципу загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що передбачає рівноправність застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат та виконання обов’язків стосовно сплати страхових внесків, сказано в пояснювальній записці. Однак такий підхід Н.Королевська, Є.Суслов і О.Логвіненко вважають однобоким, посилаючись при цьому, що держава розуміла свої ризики, але все ж пішла на зустріч щодо пільг для космічної галузі, для проведення ЄВРО-2012, видавничої справи тощо.

Нагадуємо, тієї ж компанією авторів був поданий ще один проект щодо скасування вимоги вести облік на підставі первинних документів для платників єдиного податку.