Економіці просто потрібні “довгі” гроші
Накопичувати пенсію протягом 30-35 років в України немає сенсу: нинішня держава не відповідає за інфляцію курс гривні і збереження заощаджень громадян. Про це в ході відеоконференції на focus.ua заявив доктор економічних наук, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.
“У країні, де постійні зриви фінансових показників (ціни, курси, процентні ставки, платоспроможність грошей, фактичний рівень заробітної плати), – це обман людей”, – зазначив експерт, коментуючи наміри влади запровадити в країні другий (накопичувальний) рівень пенсійної системи.
За словами директора Центру ринкових реформ, накопичувальна пенсійна система буде вводитись у примусовому порядку. “Не буде вибору – це буде закон. Люди не повірять у цей закон, і значить не буде легалізації зарплат, зменшення виплат у конвертах”, – пояснює він.
Брати участь у накопичувальному процесі, відповідно до прийнятого в першому читанні закону у ВР, зможуть тільки особи до 35 років: На думку Ланового, це означає, що держава збирається покривати поточний дефіцит бюджету за рахунок пенсійних накопичень громадян.
“Чому не можуть перейти на цю систему 50-річні? Тому що скоро вони прийдуть, щоб повернути ці гроші. А 35-річні віддадуть державі гроші на 25 років. Закон цей – повний цинізм. Потрібні “довг”і гроші для економіки, і ніхто не думає про те, щоб відносини громадянина і суспільства були цивілізованими “. “Пенсіонери нічого не отримають в результаті пенсійної реформи”, – підсумував він.
Источник: dengi.ua