Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
larisa1956
4 лютого, 2011 - 12:27
Підскажить, будь-ласка, чи повинен бути наказ про затвердження щорічних відпусток. ВІн був складений , погоджений з профспілковим комітетом та затверджений директором. Якщо він повинен бути, то де він повинен знаходиться: у наказах з кадрових питань чи з основної діяльності?. Дякую.
konovalova68@i.ua
13 лютого, 2011 - 18:40
У нас на предприятии этот приказ был зарегистрирован по основной деятельности.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 лютого, 2011 - 10:25
Для затвердження щорічних відпусток працівників підприємства наказ не видається, а черговість надання відпусток визначається графіком, який складається у довільній формі на кожен робочий рік не пізніше 5 січня і затверджується роботодавцем за погодженням з профспілковим комітетом та доводиться до відома всіх працівників (див. статтю 10 Закону України "Про відпустки").
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
16 лютого, 2011 - 12:52
У нас в Товаристві графік відпусток затверджений наказом з основної діяльності і доведений під особистий підпис кожного працівника!!!
Елена_
24 лютого, 2011 - 11:26
Приказ по основной деятельности и ознакомлены все сотрудники.
o.lazeva
24 лютого, 2011 - 12:50
подскажите пожалуйста мне в таком вопросе - за сколько рабочих( или календарных) дней насчитывают и выплачиваются отпускные? Если человек идет в отпуск в понедельник когда ему нужно начислить отпускные и перечислить налоги - за три дня календарных или рабочих
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
24 лютого, 2011 - 13:49
Згідно ст.21 ЗУ "Про відпустки" "з/п працівникам за час відпустки ВИПЛАЧУЄТЬСЯ не пізніше НІЖ ЗА ТРИ ДНІ до початку відпустки". (рахую календарні)