...
Реєструйся

Громадські роботи порушники виконуватимуть у вільний від роботи чи навчання час


Мін’юст визначив нові особливості адмінстягнень у вигляді громадських та виправних робіт.

Мін’юст наказом від 19.03.2013 р. № 474/5 затвердила Порядок виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських та виправних робіт. Документ ухвалено відповідно до ст. 301, 31, 3211, 322 Кодексу про адміністративні правопорушення та з метою організації виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт.

Виконання стягнення як у вигляді громадських робіт, так і у вигляді виправних робіт покладається на кримінально-виконавчу інспекцію. І підставою для виконання стягнення у вигляді виправних робіт і громадських робіт є постанова суду, яке вступило в законну силу.

Громадські роботи порушники виконують у вільний від роботи чи навчання час не більше як чотири години на день, а неповнолітні порушники – 2 години на день. Порушники перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції за місцем проживання.

Виправні роботи відбуваються за місцем постійної роботи порушника.

На підставі постанови суду про застосування виправних робіт із заробітку порушника проводяться відрахування в дохід держави протягом строку відбування адміністративного стягнення в розмірі, визначеному постановою суду.

Відбування виправних робіт обчислюється часом, протягом якого порушник працював і з його заробітку проводилось відрахування. Кількість днів, відпрацьованих порушником, має бути не менше кількості робочих днів, які припадають на встановлений в ухвалі суду календарний строк стягнення. Порушники перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції за місцем постійної роботи порушника.

У документі також детально прописується особливості виконання адмінстягнень у вигляді громадських та виправних робіт, зокрема наказом позначаються:

– порядок виконання адмінстягнень у вигляді громадських та виправних робіт;

– функції кримінально-виконавчої інспекції при виконанні адмінстягнень у вигляді громадських та виправних робіт;

– умови виконання постанов суду про застосування адмінстягнень у вигляді громадських виправних робіт;

– обов’язки власника підприємства при виконанні адмінстягнення у вигляді громадських та виправних робіт;

– підстави та порядок зняття порушників, які відбули адмінстягнення у вигляді громадських та виправних робіт, з обліку в кримінально-виконавчій інспекції;

– терміни та умови зберігання документації.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

З набранням чинності вищевідзначене наказу втратить чинність попередній наказ Держдепартаменту з питань виконання покарань від 25.02.2009 р. № 35 «Про затвердження Інструкції про порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт».