...
Реєструйся

Кабмін вирішив, як компенсувати витрати роботодавців на сплату єдиного внеску


Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону «Про зайнятість населення» затверджено Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Постановою від 13.03.2013 р. № 153 Кабмін затвердив Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Порядок визначає механізм виплати управліннями ПФУ в районах, містах, районах у містах, а також у містах і районах компенсації роботодавцю фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну особу, працевлаштованих на нове робоче місце.

Встановлено, що термін «штатна чисельність працівників» означає складений роботодавцем на перше число звітного періоду перелік працівників (без урахування прийнятих на тимчасову роботу), з якими укладено трудовий договір (контракт) відповідно до затвердженого роботодавцем переліком посад (з урахуванням вакантних), що містить розмір окладу для конкретної посади.

Дія Порядку поширюється на роботодавців (господарюючих суб’єктів), які починаючи з 2013 року:

– створюють нові робочі місця і працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;

– протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованим на нове робоче місце, щомісячно здійснюють виплату йому заробітної плати в розмірі не менше трьох мінімальних зарплат.

Якщо роботодавець забезпечив дотримання вимог, передбачених цим пунктом, він отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня зарплати в розмірі не менше трьох мінімальних зарплат у місяці сплати єдиного внеску за людину, працевлаштованого на нове робоче місце.

Виплата компенсації здійснюється на підставі звіту щомісяця протягом 12 календарних місяців після завершення аналогічного періоду з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованим на нове робоче місце, шляхом перерахування коштів з окремого рахунка органу ПФУ на банківський рахунок роботодавця, зазначений у довідці.

Право на компенсацію зберігається за роботодавцем також у разі, коли трудовий договір з особою, працевлаштованим на нове робоче місце, розірваний і укладений з іншою особою, працевлаштованим на це робоче місце, за умови, що рівень зарплати в одному календарному місяці склав не менше трьох мінімальних зарплат у місяці сплати єдиного внеску сумарно за такими трудовими договорами.