Експерти пов’язували зростання кількості вакансій з тим, що восени очікується пожвавлення в сфері продажів, послуг, громадського харчування, виробництва, логістики, реклами та PR. Схоже, що ці прогнози збуваються. Причому, якщо кількість вакансій для фахівців середнього цінового сегмента (у межах 3,5-4 тис. гривень) зросла, у порівнянні з червнем, у середньому на 10%, то для керівників вищої та середньої ланки – на всі 20%.
Якщо попит на “продажників” продовжує стабільно зростати, то фахівці з персоналу, яких компанії активно набирали на роботу в травні і в червні, в липні вже не користувалися такою популярністю серед роботодавців. Усе просто: більшість вакансій на сьогодні вже закрито. Продовжує падати попит на журналістів, що зайвий раз підтверджує тривалу кризу на ринку ЗМІ. У липні кількість вакансій на позиції журналістів і редакторів знизилася вдвічі.
Тенденцію до традиційного спаду кількості резюме на відпускний період порушили випускники вузів. Мало того, що вони заполонили своїми резюме кадрові агентства і сайти пошуку роботи, так випускники ще й внесли певне сум’яття в статистику: більшість розміщує свої резюме не тільки в рубриках з основної спеціальності, а й у кількох суміжних.
Утім, завжди залишається шанс знайти собі роботу, навіть не маючи досвіду. У даний момент на український ринок виходить велика мережа ресторанів швидкого харчування, яка, за словами представників рекрутингових агентств, через яких відбувається підбір персоналу, вважає за краще набирати людей без досвіду роботи – їм простіше навчати новачків самостійно з урахуванням специфіки роботи в холдингу. У головний офіс, який розташований у Києві, потрібні офіс-менеджери і маркетологи. Для роботи в самих ресторанах набирають кухарів, барменів, офіціантів і касирів, причому також без досвіду роботи.
Фінанси
Росте потреба у фахівцях фінансового сектора. У липні попит на бухгалтерів різної спеціалізації склав 47% від всіх вакансій для спеціалістів фінансової сфери. Дуже активними в підборі співробітників показали себе HR-департаменти українських банків. Експерти пов’язують це з тим, що банківський бізнес, нарешті, починає ставати на ноги. У порівнянні з червнем, кількість вакансій для банківських працівників збільшилась у середньому на 20%. Переважно банки набирають касирів-операціоністів і фахівців контакт-центрів. У липні на ці позиції припадало до 70% вакансій.
Нерухомість
Як і в червні, на столичних будівництвах були затребувані штукатури, маляри, бетонщики, арматурники, кранівники, стропільщікі і різноробочі. Серед фахівців, як і раніше спостерігався попит на провідних інженерів, виконробів, архітекторів, керівників кошторисного відділу і проектувальників. У порівнянні з минулим місяцем, попит на цих фахівців зріс на 33%. Експерти пов’язують це з двома обставинами. По-перше, в столиці продовжують розморожуватися довгобуди. По-друге, активізується будівництво об’єктів до Євро-2012.
У зв’язку з розпалом відпускного сезону помітно зменшилася кількість ріелторів, що підшукують нове місце роботи. За останні місяці попит на представників цієї професії і так неухильно зростав – в середньому на 6-8%. Завдяки зниженню числа резюме нині на ринку попит на ріелторів виріс майже в два рази – до 4,9 вакансій на 1 резюме.
Зарплати
Експерти відзначають, що розміри зарплат в липні не зазнали істотних змін. Але стверджувати, що вони не змінилися взагалі, не можна. Деякі зрушення були. Наприклад, у липні бухгалтерам пропонували більше на 10%, що здається логічним на тлі зростаючого попиту на представників цієї професії. У банківській сфері також спостерігається збільшення кількості вакансій і, відповідно, зарплатних пропозицій (в порівнянні з червнем, на 14%).
Зв’язок попиту і заробітної плати спостерігається і за тими професіями, які показали негативну динаміку. Так, журналістам у липні пропонували зарплати на 4,6% менше, ніж у червні. Якщо зарплати будівельників, які показали невелике зростання у травні, у червні вже стабілізувалися, то представники технічних професій тільки зараз починають отримувати більше. Зарплати кваліфікованих електромонтерів, слюсарів, токарів вже в липні піднялися в середньому на 500-1000 гривень.