...
Реєструйся

КОГО В ЦЬОМУ СЕЗОНІ ШУКАЮТЬ РОБОТОДАВЦІ


У квітні ринок праці продовжував зростати: кількість резюме, в порівнянні з березнем, збільшилася в середньому на 20%. У першій половині травня у зв’язку зі святами активність як тих, хто шукає роботу, так і роботодавців знизилася. Але вже до кінця місяця статистика ринку повернулася до квітневих показників.


Перше, що кидається в очі, – зросла кількість резюме та вакансій на сезонну роботу. У квітні також зріс попит на фахівців туристичного, готельного та ресторанного бізнесу. Туристичний сезон дає можливість заробити і медпрацівникам: санаторії, пансіонати та приватні готелі набирали медсестер, фельдшерів і терапевтів. Але вже до кінця травня потреба в сезонному персоналі знизилася, причому за всіма позиціями: більшість роботодавців вже встигли набрати співробітників.

У травні несподівано виріс попит на перекладачів: бюро перекладів активно відновили роботу.

Також експерти відзначили інтерес роботодавців до фахівців з персоналу. Попит на кадровиків вселяє надії на те, що в другому півріччі 2010 року роботодавці будуть активно створювати нові робочі місця.

А от попит на редакторів і журналістів продовжує падати.
Більш-менш затребувані хіба що копірайтери і контент-редактори інтернет-проектів: на відміну від друкованих ЗМІ, інтернет продовжує активно розвиватися. Як і в березні, в квітні і травні, як і раніше, користувалися попитом фахівці з продажу товарів, реклами і послуг, айтішники (в основному розробники ПЗ та веб-програмісти).

Як і очікувалося, з початком будівельного сезону зріс попит на будівельників-робітників.
У квітні вакансії будівельників всіх спеціальностей склали 29% від загального числа вакансій на ринку будівництва та нерухомості. У березні-квітні формувалися бригади робітників для будівництва заміських будинків. Відповідно, найбільш затребуваними були професії інженера-проектувальника, інженера-кошторисника, виконроба і землеміра. Але вже у травні цей невеликий ажіотаж зійшов нанівець: будівельні бригади були укомплектовані, і більшість вакансій закрилися.

Утім, кваліфікованим робітникам завжди знайдеться куди прикласти руки: у столиці триває процес розморожування будівельних об’єктів.Крім того, в березні український уряд виділив на підготовку до «Євро-2012» суму в 30 млрд грн. на ремонт, реконструкцію та будівництво доріг, готелів, стадіонів і аеропортів. Уже в серпні почнеться будівництво п’ятизіркового готелю у центрі столиці.

І, як і раніше, користуються попитом ріелтори.
Зараз спостерігається найнижчий рівень продажів нерухомості за останні 5 років і, на думку експертів, надалі він буде лише знижуватися. У такій ситуації мало хто готовий працювати на процентну ставку.

Найбільшим попитом серед фахівців фінансового сектору в квітні і травні залишалися бухгалтери та головні бухгалтери.

Зарплати у квітні-травні підвищилися у представників найзатребуваніших спеціальностей. Наприклад, на 5% зросли середні пропозиції по заробітній платі для розробників програмного забезпечення (зараз програмістам пропонують у середньому 10 500 грн.) Відбувається це тому, що більшість розробників ПЗ зайняті віддаленою роботою на іноземні компанії. Для того щоб залучити програміста до співпраці, вітчизняним роботодавцям доводиться пропонувати конкурентоспроможні зарплати. На думку експертів, зарплати програмістів ростимуть і надалі.

Також підвищилися заробітки сезонних працівників.

У першу чергу, будівельників: висококваліфікованим бетонярам, зварювальникам і мулярам у цьому сезоні пропонують до $1,5 тис. Для порівняння, інженерам на будівництвах – максимум $ 600. Зарплати продавців, що працюють за невелику фіксовану ставку плюс відсоток – менеджерів з продажу, торгових представників, продавців-консультантів, а також працівників ресторанного бізнесу (барменів, кухарів, офіціантів), також піднялися: багато роботодавців збільшили відсотки від продажів (ресторатори – від добового виторгу закладу). Це мотивує працівника досягати більш високих результатів. У всіх інших фахівців заробітні плати залишилися без змін, пише газета «Сегодня».

Джерело:4post.com.ua