...
Реєструйся

Міносвіти позбавить студентів можливості видавати курсові з інтернету за свої


Міносвіти вирішило боротися з плагіатом. Відомство активно займається польовими випробуваннями комп’ютерної програми, яка дасть замогу відловлювати скопійовані з інтернет-баз реферати, курсові і дипломні роботи.


«Поки що терміни назвати не можемо, але, сподіваюся, скоро вже ця програма буде випробувана і запущена”, – розповів заступник директора департаменту вищої освіти Микола Фоменко. «Зараз ми її апробуємо в кількох університетах України. Потрібен час, щоб наростити комп’ютерну базу даних».

Проблемою рефератів і дипломних «секонд-хенд» у міністерстві турбувалися невипадково. “Напередодні кожної сесії найпопулярніша тема для обговорення на студентських форумах – де замовити реферат чи курсову. І прийдешня зимова сесія – не виняток»,-додав він.

Журналісти з’ясували, які зараз розцінки на цьому ринку і як він працює. Найпростіше з рефератом: в інтернеті існує величезна кількість сайтів, де можна абсолютно безкоштовно отримати копію реферату практично на будь-яку потрібну тему. Складніше з курсовою чи дипломною роботою – до них вимоги набагато вищі, і безкоштовно такі роботи в інтернеті не завантажити. Найдешевше замовити роботу, яку раніше вже хтось захищав. Але й “погоріти” на плагіаті шанси значно вищі.

У вишах кажуть, що можуть відразу зрозуміти, чи куплена робота. «Видно ж, чи розбирається студент в темі, чи може відповісти на питання щодо роботи», – говорить ректор Національного транспортного університету та голова громадської ради при ВАК Микола Дмитриченко. Крім того, за його словами, зараз попит на замовні роботи падає, оскільки роботодавці більше цінують реальні знання.

У МОН наголошують, що механізмів для боротьби з замовними роботами немає. «У Росії тих, хто пише дипломи на замовлення, міліція переслідує за підробку документів. У нас цього, на жаль, немає», – нарікає заступник директора департаменту вищої освіти Микола Фоменко.

За матеріалами Сегодня