...
Реєструйся

Мінсоцполітики: “декретне” місце не вічне


Мінсоцполітики в своєму листі від 16.05.2012 р. № 158/13/133-12 розповіло про нюанси відпустки по догляду за дитиною, зокрема, роз’яснивши, яка доля працівника, що займає посаду жінки, що пішла в “декрет “.

Так, за бажанням жінки у період перебування її у відпустці по догляду за дитиною вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за нею зберігається право на отримання “декретної” допомоги.

При цьому, на період перебування працівниці у відпустці по догляду за дитиною роботодавець має право прийняти іншого працівника для заміщення тимчасово не зайнятої посади до фактичного виходу на роботу жінки, що знаходиться у відпустці. З таким працівником укладається строковий трудовий договір (ст. 23 КЗпП).

Але от у випадку якщо у жінки закінчилася відпустка по догляду за дитиною або ж вона виявила бажання приступити до роботи на умовах неповного робочого часу, перебуваючи в цій відпустці, то вона виходить на свою колишню посаду. Інший працівник, який на час її перебування в декреті працював на цій посаді за строковим трудовим договором, підлягає звільненню за пунктом 2 статті 36 КЗпП України (закінчення строкового трудового договору).