...
Реєструйся

Мінсоцполітики розглянуло особливості сумісництва


Мінсоцполітики зазначило, що при прийомі на роботу за сумісництвом пред’явлення трудової книжки не передбачено.

За загальним правилом це й неможливо у зв’язку з тим, що трудова книжка знаходиться за місцем основної роботи та видача її працівникові в період роботи не передбачена. У такому випадку пред’являється паспорт.

Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника за місцем основної роботи.

Допомога з тимчасової непрацездатності за місцем сумісництва надається на підставі копії листка непрацездатності, завіреної підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Якщо працівник працює за сумісництвом, але звільняється з основної роботи, робота за сумісництвом може стати основною.

Оскільки робота за сумісництвом виконується на підставі трудового договору, то з працівником за його заявою розривається трудовий договір про роботу за сумісництвом і укладається новий трудовий договір про роботу на підприємстві на певній посаді шляхом видання наказу про це.

Якщо за основним місцем роботи у трудову книжку працівника не внесено запис про роботу за сумісництвом, то не вноситься і запис про звільнення працівника з даної роботи (лист від 28.03.2013 р. № 2-1/06/187-13).