...
Реєструйся

Майбутнім суддям хочуть влаштувати перевірку на моральність


Комітет з питань правосуддя рекомендує парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект щодо проведення кваліфікаційного іспиту.

Законопроект № 10618 ускладнює процедуру отримання кандидатами в судді такої жаданої «корочки». А саме, якщо раніше, згідно зі ст.70 Закону «Про судоустрій і статус судей» кваліфікаційний іспит полягав у подоланні двох перешкод — письмового анонімного тестування та виконання практичного завдання, то тепер майбутнім суддям потрібно буде ще пройти співбесіду на предмет виявлення їх особистих і моральних якостей. Таке співбесіду автор проекту пропонує проводити відразу ж після виконання кандидатом практичного завдання.

Кандидати, які після проведення співбесіди за своїми особистими і моральним якостям не можуть бути рекомендовані на посаду судді, вважаються такими, що не здали кваліфікаційний іспит, незалежно від кількості балів, набраних за результатами письмового анонімного тестування та виконання практичного завдання.

З тієї ж процедурою здійснюватиметься і процес переведення суддів.

Крім того, з метою підвищення кваліфікації кадрів судової системи автор пропонує, щоб ступінь готовності кандидата здійснювати правосуддя перевірявся на іспиті в цілому , а не тільки з питань юрисдикції відповідного суду, як це визначено в чинному законі.

Члени Комітету зазначали, що існуючий на сьогодні механізм проведення кваліфікаційного іспиту свідчить про те, що під час нього встановлюється тільки професійна кваліфікація кандидата. Також парламентарі вважають, що обмеження перевірки теоретичних і практичних знань тільки юрисдикцією певного суду формально звужує можливість кандидатів в майбутньому брати участь у конкурсі на заміщення вакантних посад в судах різних юрисдикцій.