...
Реєструйся

Німецькі працедавці можуть звільнити за найменшу дрібницю


Земельний суд з вирішення трудових конфліктів Баден-Вюртемберга визнав незаконним звільнення доглядальниці будинку для літніх людей за крадіжку пельменів, вирішивши, що таке покарання було непропорційно суворим, повідомляє Suedwest Rundfunk.


58-річна доглядальниця, що пропрацювала в будинку для літніх людей 14 років, була звільнена минулого року після того, як забрала шість пельменів, що залишилися після вечері, які у будь-якому випадку повинні були піти у відро для сміття. На суді жінка заявила, що ці пельмені і так вже не становили ніякої цінності для працедавця.

Суд визнав, що факт крадіжки і порушення внутрішнього розпорядку є “неспростовним”, проте при цьому відзначив, що в даному конкретному випадку звільнення було невиправданим і керівництву слід було обмежитися простою доганою, тим більше що раніше доглядальниця не була помічена в такого роду провині.

У результаті сторони досягли мирової угоди. Працедавець погодився виплатити колишній доглядальниці вихідну допомогу у розмірі 42500 євро. Зі свого боку вона погодилася з своїм звільненням і зобов’язалася його не оскаржувати.

Це вже не перший випадок в Німеччині, пов’язаний із звільненням співробітників за незначні правопорушення. Так, в німецькому Троссінгіні службовець одного з підприємств, що пропрацював там 27 років, був звільнений після того, як узяв з роботи додому порожні картонні коробки, щоб допомогти дочці в переїзді.

У Мангеймі сміттяр був звільнений за те, що привласнив собі викинуте на звалище дитяче ліжко. Працедавець визнав це крадіжкою, і, хоча суд ухвалив, що звільнення є непропорційно суворою мірою покарання, сторони так і не змогли досягти мирової угоди, і справа пішла у вищу інстанцію.

Широкий резонанс отримала справа берлінської касирки супермаркету Kaiser’s, яка після 30 років роботи була звільнена, тому що у адміністрації виникли підозри, що вона привласнила два талони бонуса від здачі порожніх пляшок на загальну суму в 1,3 євро. Суди першої інстанції встали на сторону працедавця, проте федеральний суд ФРН з вирішення трудових конфліктів у 2009 році ухвалив переглянути справу касирки.