...
Реєструйся

На яких фінансових умовах українці змінюють роботу


У цілому тенденція на ринку праці позитивна: зміна роботи в більшості випадків супроводжується підвищенням зарплати. Про це свідчать результати дослідження кадрового порталу hh.ua.

Дві третини шукачів при зміні роботи змогли поліпшити своє матеріальне становище, чверть – отримали нову роботу з тим же окладом, але з можливістю професійного росту. Кожен десятий офісний працівник переходить на нове місце на аналогічну посаду і ті ж гроші. І тільки 4% часто доводилося приймати пропозиції з гіршими фінансовими умовами, ніж на попередній роботі.

Чим вище позиція, тим більше у претендента шансів знайти роботу з підвищенням зарплати. Так, у лінійних фахівців при зміні місця роботи зарплата збільшувалася в 60% випадків, у менеджерів середньої ланки в 72%, а от у керівників в 76%.

Аналогічна тенденція простежується і в розрізі кар’єрного зростання. Незважаючи на кризу останніх років, переважній більшості офісних працівників вдається або отримати роботу з кар’єрним підвищенням відразу (51%) або в перспективі (25%). П’ята частина опитаних при останньому пошуку роботи перейшла на аналогічну посаду. І тільки 4% погодилися на зниження. У цьому випадку закономірність “топ-менеджеру легше отримати підвищення” має ще більш виражений характер. Так, змінити роботу з підвищенням або хоча б з явною перспективою розширення повноважень вдалося тільки 67% лінійних фахівців, серед менеджерів середньої ланки це вже 82% респондентів, а серед ТОПів такий показник – 88%.

Загалом же українці спокійно ставляться до процесу зміни роботи. Для більш ніж половини опитаних це нормальне явище (55%). З іншого боку значна частина респондентів (35%) вважає, що пошук нового місця роботи – це вимушений захід і в таких обставинах стрес неминучий. А ось радість від прийдешніх змін зазнають лише 11% респондентів.

За оцінками 59% офісних працівників, для того щоб не “зіпсувати резюме”, роботу слід міняти не частіше ніж раз на три-чотири роки. Майже чверть опитаних (23%) вважають, що зміна роботи раз на півроку-рік прийнятна і не зіпсує біографію. Майже стільки ж упевнені, що частота зміни роботи не важлива, важливий професійний рівень претендента.

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. В опитуванні брали участь 5988 респондентів з різних регіонів України.