...
Реєструйся

Не всі хворі на туберкульоз будуть підлягати примусовій госпіталізації


 

Механізм примусової госпіталізації буде застосовуватися тільки до хворих на заразні форми туберкульозу, які порушують лікарняний режим, відмовляються від лікування і становлять інфекційну загрозу для оточуючих. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

Нагадаємо, що ст. 11 нової редакції Закону “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз” передбачено, що у разі, якщо хворі на заразні форми туберкульозу, в тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу, за рішенням суду, вони можуть бути примусово госпіталізовані в протитуберкульозні установи, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих.

Примусовий метод госпіталізації хворих на туберкульоз передбачений розпорядженням Кабміну від 03.01.2013 № 3-р “Про внесення змін до розпорядження КМУ від 29 жовтня 2009 р. № 1285”.

Заява про примусову госпіталізацію або про продовження терміну примусової госпіталізації хворого на заразну форму туберкульозу подається до суду представником протитуберкульозного закладу, який здійснює відповідне лікування цього хворого, протягом 24 годин з моменту виявлення порушення хворим протиепідемічного режиму.

До заяви додається мотивований висновок лікаря, який здійснює або має здійснювати лікування цього хворого, про необхідність відповідно примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу або про продовження терміну примусової госпіталізації.

Госпіталізація осіб, щодо яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на термін до трьох місяців. А продовження терміну примусової госпіталізації таких осіб здійснюється за рішенням суду на визначений термін з урахуванням висновку лікаря, який здійснює лікування цього хворого.

Рішення про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження терміну примусової госпіталізації хворих на заразні форми туберкульозу приймається судом за місцем виявлення зазначених хворих або за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу і підлягає негайному виконанню. Органи внутрішніх справ за зверненням керівника протитуберкульозного закладу надають у межах своїх повноважень допомогу в забезпеченні виконання рішення суду. Примусова госпіталізація хворих на заразні форми туберкульозу, які страждають психічними розладами, здійснюється у встановленому цим законом порядку з урахуванням законодавства про психіатричну допомогу.

Невиконання рішення суду про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження терміну примусової госпіталізації тягне кримінальну відповідальність відповідно до закону.