...
Реєструйся

Олександр Потімков: «Потрібно сформувати чіткий перелік етапів і процедур порядку проводження медоглядів водіїв»


Держпідприємництво не підтримало проект спільного Наказу МОЗ України та МВС України «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів». Таке рішення було прийнято 6 лютого на нараді, ініційованій Громадською радою при Держпідприємництві.

Засідання пройшло під головуванням Першого заступника Голови Держпідприємництва України Олександра Потімкова і Голови Громадської ради Павла Міхайліді.

В обговоренні взяли участь представники Держпідприємництва, МОЗ, Мінінфраструктури, Департаменту ДАІ МВС, Укртрансінспекції, Держгірпромнагляду, профспілок автотранспорту та дорожнього господарства, об’єднань бізнесу транспортної та медичної галузей, а також громадських організацій з безпеки дорожнього руху.

Транспортні асоціації заявили, що їх зауваження у розробці даного Наказу не врахували. Тому представлений документ не вирішує проблеми порядку проведення первинних, періодичних, позапланових та передрейсових (післярейсових) оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. Це суттєво погіршує і так складну ситуацію з безпекою дорожнього руху в Україні, тому проект наказу потребує ґрунтовного доопрацювання.

Підприємці кажуть, що у більшості випадків, довідки про медогляд видаються формально, без проходження будь-яких оглядів. У тому числі без обов’язкового проходження наркопрофогляду і психіатричного огляду водіїв транспортних засобів.

Позиція Служби полягає в тому, щоб не допустити порушень принципів державної регуляторної політики при розробленні проекту наказу, врахувати позицію громадськості під час його прийняття та не допустити створення нерівних умов конкуренції при наданні послуг з підвищення кваліфікації лікарів щодо підготовки методам проведення медичних оглядів.

Зокрема, Олександ Потімков зазначив: «Чому лікарі повинні проходити підвищення кваліфікації виключно у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, а не можуть самі вибирати де їм підвищувати кваліфікацію – в державних, комунальних чи приватних закладах охорони здоров’я?».

За результатами наради учасники домовилися надати письмові зауваження і пропозиції до проекту наказу. Позиції усіх зацікавлених сторін опрацюють та врахують при формування остаточної редакції проекту наказу. Таким чином буде збалансовано інтереси суб’єктів господарювання, громадян та держави і буде запроваджено дієвий механізм контролю за здатністю кандидатів у водії та водіїв до безпечного керування транспортними засобами з метою захисту життя і здоров’я усіх учасників дорожнього руху.

Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков акцентував на тому, що потрібно сформувати чіткий перелік етапів і процедур порядку проводження передрейсових (післярейсових) оглядів водіїв. А також перелік медичних установ, перевірених МОЗ України та контрольованих ними, з якими транспортні підприємства на вибір могли б укладати договори на медичне обслуговування.

Нагадаємо, попередній Наказ МОЗ був визнаний Держпідприємництвом України як такий, що не відповідає законодавству про регуляторну політику. Тому Міністерству охорони здоров’я України було доручено розробити новий проект Наказу з урахуванням зауважень і пропозицій об’єднань бізнесу та експертів.

Джерело: Держпідприємництво.