...
Реєструйся

Опозиція намагається скасувати пенсійну реформу


З самого початку роботи Верховної ради нового скликання парламентарії взялися за перегляд пенсійної реформи. Свої зміни до неї пропонують фактично всі опозиційні фракції. Однак найбільш радикальну пропозицію висунула партія “Свобода”, яка прагне повністю скасувати пенсійну реформу і обмежити максимальну пенсію. Не виключають можливості внесення змін до законодавства та в Партії регіонів.

Найбільш радикальні пропозиції щодо зміни пенсійної реформи висунули автори законопроекту № 1247 “Про заходи щодо ліквідації дефіциту бюджету Пенсійного фонду” Олег Тягнибок, Едуард Леонов і Андрій Мохник (всі – “Свобода”). Вони запропонували повністю скасувати реформу, оскільки вона не привела до значного зниження дефіциту Пенсійного фонду (ПФУ). Економічний ефект від нововведень не перевищує 2 млрд грн – 3% прогнозного дефіциту ПФУ на цей рік (26 млрд грн), говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Пенсійна реформа була розроблена Міністерством соціальної політики під керівництвом тодішнього віце-прем’єра Сергія Тігіпка. Вона передбачає збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років. Нормативний трудовий стаж для отримання мінімальної пенсії для жінок збільшено з 20 до 25 років, для чоловіків – з 25 до 30 років, для інвалідів – з 5 до 15 років. Максимальний розмір пенсій був обмежений 10 прожитковими мінімумами (в 2013 р. – 8,94 тис. грн). Був введений другий рівень пенсійної системи – накопичувальний.

Депутати з “Свободи” запропонували обмежити максимальні пенсійні виплати п’ятьма мінімальними розмірами пенсій (4,47 тис. грн). “Яка б висока зарплата не була у людини, отримувати високу пенсію він не зможе – вона буде не більше 2-3 тис. грн. Зараз високі пенсії можна отримати лише за спеціальними законами, наприклад “Про статус народного депутата”,”Про прокуратуру” “, – пояснив Андрій Мохник. За даними авторів законопроекту, з 12,5 млн пенсіонерів 70% отримують мінімальну пенсію (894 грн), а на спецвиплати в 10-50 тис. грн з урахуванням надбавок і доплат претендують 3 млн осіб. Обмеження всіх спеціальних пенсій і скасування реформи допоможуть скоротити дефіцит ПФУ мінімум на чверть, впевнений Андрій Мохник.

Свої ідеї щодо перегляду пенсійної реформи висунули й інші представники опозиції. Більшість змін були подані ще 12 грудня минулого року і зводяться до зниження пенсійного віку для жінок та страхового стажу для чоловіків, жінок та інвалідів.

У Партії регіонів до скасування реформи не готові. “Пенсійна реформа прийнята, ніхто не зірве стоп-кран і не відмінить її, – говорить перший заступник голови фракції Михайло Чечетов. – Щоб щось робити, потрібно мати ресурс для голосування. А контрольний пакет голосів є тільки у нас“. Але, за його словами, коректування закону можлива, якщо в цьому з’явиться необхідність.

За метеріалами інтернет-порталу UBR.