...
Реєструйся

Пенсії наукових співробітників: окремий порядок


Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 6675 про внесення зміни до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (щодо надання та оформлення документів для призначення пенсій).


У законопроекті пропонується доповнити статтю 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» положенням, яке передбачає встановлення окремого порядку подання документів для призначення та перерахунку пенсій науковим працівникам.

Так, у проекті закону зазначено, що при досягненні умов, що забезпечують право виходу на пенсію, науковий працівник повинен подати заяву про призначення (перерахунок) пенсії та інші необхідні документи до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади особисто, або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Нині подання документів для призначення та перерахунку пенсій науковим працівникам здійснюється на загальних підставах згідно з «Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій», розробленим відповідно до статті 44 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Визначення базових показників для призначення та перерахунку пенсій науковим і науково-технічним працівникам повинно враховувати специфіку діяльності у цій сфері. У зв’язку з цим пропозиція про встановлення окремого порядку подання документів для призначення та перерахунку пенсій науковим і науково-технічним працівникам у цілому не викликає заперечень навіть у Головного науково-технічного управління Верховної Ради. Разом з тим дуже важливо, щоб благі наміри турботи про пенсії наукових працівників не обернулися бюрократичними надбудовами проти них, щоб при визначенні цього порядку не були ускладнені існуючі умови надання та оформлення документів. Але це вже буде вирішувати сам Пенсійний фонд.

Нагадаємо, що в існуючій редакції закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» передбачено вихід на пенсію наукових працівників за наявності стажу роботи для чоловіків – 12,5 року; для жінок – 10 років.

При виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника йому видається грошова допомога в розмірі 6 місячних посадових окладів з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи на посадах, зазначених у переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Джерело: Cудебно-юридическая газета