...
Реєструйся

Перехід на літній час можуть відмінити вже у вересні


Законопроект «Про зміну порядку обчислення часу», який передбачає відмову від переходу на літній час, був схвалений на засіданні комітету і може бути винесений на голосування в парламенті вже 23 вересня поточного року, заявляє автор законопроекту, народний депутат України (фракція Партії регіонів) Олег Надоша.

«Судячи з усього, документ приймуть… Депутати згодні, що економічна вигода від переведення часу надумана, в цьому був сенс при нестачі електроенергії. Але сьогодні в світі електроенергії достатньо, зате в період тимчасового зсуву на 62% збільшується кількість серцевих нападів і в два рази частіше мами з дітьми звертаються до педіатрів», – розповів Надоша.

Депутат зареєстрував у парламенті проект постанови, в якому пропонує Верховній Раді скасувати переведення годинників.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, щорічне переведення годинників на зимовий і літній час викликає «часовий стрес» і негативно впливає на психологічний і фізичний стан людей, а в періоди переведення годинників збільшується кількість звернень мешканців до лікарів.

У 2010 році законопроект про скасування щорічного переведення годинникової стрілки на зимовий і літній час зареєстрував ще один депутат від Партії регіонів – Вадим Колесніченко.

У 1930 році в СРСР було введено декретний час, стрілки годинника були переведені на 1 годину вперед щодо поясного часу, а переведення стрілок годинника на літній час був введений з 1 квітня 1981 року вже щодо декретного часу – в результаті літній час почав випереджати поясний на 2 години.

У 1990 році декретний час було скасовано на території Української РСР, проте перехід на літній час згодом як скасовувався, так і вводився знову; на даний момент він діє.

Джерело: www.radioera.com.ua