...
Реєструйся

Прийнято правила етики для українських чиновників


17 травня 2012 року парламент прийняв Закон «Про правила етичної поведінки».  Дія Закону поширюватиметься на Президента, спікера ВР і його заступників, депутатів усіх рівнів, Прем’єр-міністра, членів Кабміну, керівників центральних органів виконавчої влади, Генпрокурора, главу Національного банку, суддів і всіх нижчих чиновників.

Зокрема, чиновники повинні об’єктивно, неупереджено, компетентно, вчасно, результативно і з розумінням виконувати службові повноваження, рішення та доручення органів та осіб, яким вони підкоряються. Крім того, повинні терпимо ставитися до політичних поглядів, ідеологічних течій і релігійних переконань інших осіб, а також діяти неупереджено у відносинах із громадськістю, незважаючи на особисті інтереси.
Крім базових основ етичного поведінки, Законом затверджено обов’язок держслужбовців декларувати майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру.

При надходженні їм пропозиції щодо отримання неправомірної вигоди або подарунка (пожертвування) чиновники повинні невідкладно відмовитися, при можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію, залучити свідків, якщо це можливо, в тому числі з числа колег по роботі, і письмово повідомити про інцидент своєму керівникові або колегіальному органу.

За порушення правил етичної поведінки чиновник може бути притягнутий до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної та матеріальної відповідальності.

Автори документа стверджують, що його реалізація буде сприяти зміцненню впевненості громадян у чесності, неупередженості та ефективності влади.