...
Реєструйся

Про встановлення водіям надбавок та додаткової відпустки за ненормований робочий день


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.06.2008 р. N 143/13/116-08

Про встановлення водіям надбавок та додаткової відпустки за ненормований робочий день

(Витяг)

<…>

Робочий час та час відпочинку водіїв регулюється Положенням про робочий час і час відпочинку водіїв автотранспортних засобів, затвердженим наказом Мінтрансу від 17.01.2002 р. N 18 та зареєстрованим у Мін’юсті 04.02.2002 р. за N 97/6385.

Відповідно до пункту 2.7 Положення водіям легкових автомобілів (крім таксі) у разі потреби може встановлюватися ненормований робочий день, тобто понад нормальну тривалість робочого часу. Ця робота не вважається надурочною, і за неї не здійснюється додаткова оплата перепрацьованого часу.

Кількість годин перепрацьованого часу при такій роботі може визначатись у колективному договорі.

Водіям з ненормованим робочим днем надається у формі компенсації щорічна додаткова відпустка та у випадках, передбачених законодавством, провадиться відповідна оплата за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність виконання службових завдань понад установлену тривалість робочого часу.

Згідно з пунктом 1 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.97 р. N 7 (зі змінами згідно з наказом Мінпраці від 05.02.98 р. N 18), ненормований робочий день – це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці у даному випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, але також колом обов’язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).

Згідно із статтею 8 Закону України “Про відпустки” як компенсація за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад встановлену тривалість робочого часу надається додаткова відпустка до 7 календарних днів.

Конкретна тривалість додаткової відпустки встановлюється колективним договором по кожному виду робіт, професій та посад чи трудовим договором.

Додаткова відпустка за ненормований робочий день надається пропорційно часу, відпрацьованому на роботі, посаді, що дають право на цю відпустку.

Відповідно до пункту 2 наказу Мінпраці України від 22.09.2006 р. N 348 “Про впорядкування умов оплати праці працівників Національної радіокомпанії України, які не є журналістами”, зареєстрованого в Мін’юсті України 05.10.2006 р. за N 1097/12971, керівнику НРКУ в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі, надається право установлювати водіям автотранспортних засобів доплати за ненормований робочий день – у розмірі 25 відсотків установленої тарифної ставки за відпрацьований час.

Отже, згідно з законодавством водії автотранспортних засобів з ненормованим робочим днем мають право на отримання додаткової оплачуваної відпустки і одночасно доплати за ненормований робочий день.

 

Директор Департаменту

О. Товстенко


 

© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 1991 – 2010
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2007 – 2010