КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 вересня 2009 р. N 1035
Київ
Про затвердження Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт
Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2010 року N 90,
від 27 січня 2010 року N 160
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Тимчасовий порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, що додається.
2. Міністерству регіонального розвитку та будівництва визначити розмір плати за видачу сертифіката і затвердити порядок її внесення за погодженням з Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад.
3. Установити, що підставою для оформлення права власності на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки з господарськими спорудами і будівлями, споруджені до 5 серпня 1992 р., є висновок про технічний стан будинку (будівлі), складений бюро технічної інвентаризації за формою, встановленою Міністерством з питань житлово-комунального господарства за погодженням з Міністерством регіонального розвитку та будівництва, і документ, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій розташовані зазначені об’єкти будівництва.
4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування розробити і затвердити у місячний строк порядок погодження прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію.
5. Ця постанова набирає чинності з 15 жовтня 2009 року.
Прем’єр-міністр України | Ю. ТИМОШЕНКО |
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт
1. Цей Тимчасовий порядок встановлює механізм та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених забудовниками – фізичними особами (далі – забудовник) у період з 5 серпня 1992 р. до 1 січня 2008 р. без дозволу на виконання будівельних робіт (далі – приватні будівлі), на підставі заяви про прийняття в експлуатацію, яку подано до 31 грудня 2010 року.
2. Приватні будівлі приймає в експлуатацію інспекція державного архітектурно-будівельного контролю за місцем їх розташування відповідно до цього Тимчасового порядку, яка видає забудовникам на платній основі сертифікат відповідності таких будівель державним будівельним нормам, стандартам та правилам (далі – сертифікат) згідно з додатком 1.
3. Для одержання сертифіката забудовник разом із заявою за формою згідно з додатком 2 подає інспекції державного архітектурно-будівельного контролю:
1) на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки загальною площею до 200 кв. метрів включно, кількість надземних поверхів яких не перевищує двох, з господарськими спорудами і будівлями:
(абзац перший підпункту 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 р. N 160)
довідку про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію, видану на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за формою згідно з додатком 3;
технічний паспорт приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації;
2) на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки загальною площею до 350 кв. метрів включно з господарськими спорудами і будівлями:
(абзац перший підпункту 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 р. N 160)
документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташована приватна будівля;
довідку про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію, видану на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за формою згідно з додатком 3;
технічний паспорт приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації;
звіт про проведення технічного огляду на відповідність приватної будівлі державним стандартам, будівельним нормам і правилам, нормативним актам з пожежної безпеки, санітарному законодавству, що діяли на момент закінчення будівництва, складений організацією, яка має відповідну ліцензію, і погоджений з органом державного пожежного нагляду та державною санітарно-епідеміологічною службою;
3) на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки загальною площею більш як 350 кв. метрів з господарськими спорудами і будівлями:
документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташована приватна будівля;
довідку про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію, видану на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за формою згідно з додатком 3;
технічний паспорт приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації;
звіт про проведення технічного обстеження на відповідність приватної будівлі державним стандартам, будівельним нормам і правилам, нормативним актам з пожежної безпеки, санітарному законодавству, що діяли на момент закінчення будівництва, складений організацією, яка має відповідну ліцензію, і погоджений з органом державного пожежного нагляду та державною санітарно-епідеміологічною службою.
Документи приймаються посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в дозвільному центрі за місцем розташування приватної будівлі.
(пункт 3 доповнено абзацом згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 р. N 90)
4. Заява разом з документами, що додаються до неї, реєструється в журналі реєстрації виданих сертифікатів та відмови у їх видачі, який ведеться за формою згідно з додатком 4.
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю розглядає подані забудовником документи і протягом десяти робочих днів приймає рішення щодо видачі сертифіката.
5. У разі подання документів не в повному обсязі заява не розглядається і протягом десяти робочих днів після її реєстрації повертається забудовнику разом з доданими до неї документами і вмотивованим обґрунтуванням відмови у видачі сертифіката.
Відмова у видачі сертифіката з інших причин не допускається.
Забудовник може звернутися повторно до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю лише після подання документів у повному обсязі.
6. На підставі поданих документів інспекція державного архітектурно-будівельного контролю приймає рішення про притягнення забудовника до адміністративної відповідальності за спорудження приватної будівлі без дозволу на виконання будівельних робіт та про накладення штрафу в порядку, установленому відповідно до статті 97 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю оформляє сертифікат у день пред’явлення документів про внесення плати за видачу сертифіката і сплату штрафу.
(абзац другий пункту 6 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 р. N 90)
Сертифікат видається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в дозвільному центрі за місцем розташування приватної будівлі.
(пункт 6 доповнено абзацом згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 р. N 90)
7. Датою прийняття приватної будівлі в експлуатацію вважається дата видачі сертифіката.
8. Забудовник несе відповідальність за достовірність поданих документів відповідно до законодавства.
Додаток 1 |
СЕРТИФІКАТ
відповідності державним будівельним нормам, стандартам та правилам
реєстраційний номер
Цим сертифікатом _____________________________________________________________________ Забудовник об’єкта ____________________________________________________________________ Дата видачі сертифіката ” ” 20__ р. | ||
___________________________________________ М. П. | __________ | ____________________ |
Додаток 2 |
Начальнику _____________________________________ |
ЗАЯВА
Прошу видати сертифікат відповідності державним стандартам, будівельним нормам і правилам _____________________________________________________________________________________ Відповідальність за стійкість, міцність, експлуатаційну надійність, якість використаних будівельних матеріалів, виробів та конструкцій беру на себе.
До заяви додаються: | ||
___________________ | _________________________ | |
Підпис гр. ___________________________ посвідчую _______________________________________ М. П. |
Додаток 3 |
ДОВІДКА
про погодження прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію
Видана ______________________________________________________________________________ Об’єкт розташований на земельній ділянці загально площею ______ кв. метрів та в межах, визначених __________________________________________________________________________ Орган _______________________________________________________________________________ Довідка видана для інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у ________________ області для видачі сертифіката відповідності. | |
__________________________ | ______________________________________ М. П. |
Додаток 4 |
ЖУРНАЛ
реєстрації відповідності та відмови у їх видачі
Порядковий номер запису | Дата подання забудовником заяви | Прізвище, ім’я, | Реєстраційний номер сертифіката | Дата видачі сертифіката (відмови у видачі) | Номери квитанцій про внесення плати за видачу сертифіката відповідності та сплату штрафу |
____________
© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 1991 – 2010 © ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2007 – 2010 |