...
Реєструйся

Селяни більше не тримаються за землю — соціологічні дослідження


Лише кожен п’ятий селянин вирощує продукцію на продаж, а 66,2% сільських мешканців взагалі не хочуть працювати на землі.


Земля перестала бути для селян основною платформою, за яку вони завжди трималися. Це констатувала експерт Інституту Горшеніна Марина Ткаченко, аналізуючи останнє дослідження «Соціально-економічне становище сучасного українського села».

«Селяни перестали триматися за землю так, як це було ще 10 років тому. 66,2% опитаних сільських жителів не хочуть працювати на землі. 45,2% не отримують від неї доходу. Тобто живуть у селі, але працюють не в сільському господарстві. Тільки 18,7% селян вирощують продукцію на продаж, тоді як 71,4% — ні», — зазначає Ткаченко.

Як повідомляє прес-служба Інституту Горшеніна, проблема продажу землі селян хвилює мало.

«Серед проблем, які хвилюють українське село, в перших рядах — безробіття, погана якість доріг, медичних послуг, пияцтво і наркоманія, тоді як питання розпаювання і приватизації землі — на передостанньому місці. Тобто можна зробити висновок, що в останнє десятиліття в ментальності українських селян відбулися структурні зміни, які змінили їх ставлення до землі… Селяни хочуть працювати, але не на землі», — додала Ткаченко.

Дослідження проводилося з 28 березня по 15 квітня. Усього, згідно вибіркою, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України було опитано 2000 респондентів в 123 селах, розташованих у 24 областях та АР Крим. Опитані репрезентують доросле населення України старше за 18 років. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує + / -2,2%.

Джерело: dengi.ua