...
Реєструйся

Що може послугувати причиною звільнення з роботи?


Гарні очі, веселий настрій, краса. Усе це може стати причиною звільнення з роботи. Якщо у директора найшла коса на камінь.

У Сполучених Штатах медсестру-асистентку стоматолога звільнили за те, що вона… вродлива і, на думку дружини лікаря, становить загрозу їхньому сімейному щастю. Місцеве правосуддя стало на бік роботодавця. Мовляв, звільнення не порушує громадянських прав, що діють у штаті.

А ось австралійських гірників-золотодобувачів звільнили з роботи за підземний Гарлем Шейк. Керівники компанії вирішили, що виконання “забійного” танцю, прямо у шахті – це порушення техніки безпеки, яке тягне на звільнення. Працівники лишилися без зарплати з п`ятьма нулями.

Безглузді звільнення трапляються і на українських підприємствах. Зазвичай, працівники страждають через самодурство своїх начальників, кажуть рекрутери. Для деяких регулярні звільнення зопалу – це вже стиль роботи.

Наталія Бровченко, HR-директор всеукраїнського кар`єрного порталу : ” Есть одна компания, довольно известная, крупная. Там людей увольняют, например, сегодня уволили, завтра приняли обратно на работу и вот эти качели происходят не один день и ни один год”.

Часом керівництво іде ще далі й забороняє співробітникам спілкуватися з тими, хто залишив фірму, погрожуючи санкціями аж до звільнення. Хоча буває і по-іншому. Люди самі йдуть без будь-якИх підстав, які б відповідали здоровому глузду.

Наталія Бровченко, HR-директор всеукраїнського кар`єрного порталу : ” Сисадмина попросили остаться поработать дольше потому, что была действительно аварийная ситуация, на что он ответил, что сейчас он играет в очень важную для него он-лайн игру и он совсем не может остаться потому, что в данный момент на него напали то ли гоблины”.

До речі, в деяких компаніях звільнення – єдиний спосіб отримати відпустку, в яку співробітників не пускають роками. І часом після повернення з курорту таких працівників чекає пропозиція від колишнього роботодавця про кращу посаду чи, принаймні, вищий оклад. Хоча трапляються й настільки деспотичні начальники, що спокійно й не звільнишся.

“Вот пожалуйста, подпишите. А я его не подпишу, Анатолий Прокофьевич! Почему это вы не подпишите, Людмила Ефремовна? Потому что я его порвала. А раз я его порвала, значит его не было”.

Юристи кажуть, якщо Вас звільнили безпідставно, свою правоту можна відстояти в суді й оновитися на посаді. Тоді роботодавець буде змушений видати зарплату за період судової тяганини.

Роман Хрустенко, юрист : “Обращаясь в суд у работника появляются механизмы давления на работодателя, который часть зарплаты выплачивал в конвертах. Я не хотел бы называть это шантажом. Но тем не менее он может апеллировать этой информацией, которая достаточно болезненна для работодателя”.

Юристи не виключають, що в судових суперечках із роботодавцем можна домогтися і компенсації моральної шкоди. Однак в українській практиці ці суми зазвичай – невеликі.

Джерело: UBR.