...
Реєструйся

Щодо посади гардеробника у штатному розписі загальноосвітнього навчального закладу


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.08.2011 р. N 1/12-4663

Щодо посади гардеробника у штатному розписі загальноосвітнього навчального закладу

У Міністерстві розглянули звернення щодо правомірності утримання протягом календарного року в загальноосвітніх навчальних закладах посад гардеробника та повідомляємо наступне.

На цей час формування штатів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється відповідно до діючих Методичних рекомендацій з питань порядку формування штатів загальноосвітніх навчально-виховних закладів, які були доведені для виконання до управлінь освіти обласних державних адміністрацій листом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2001 р. N 1/9-234 (із змінами, лист від 10.08.2001 р. N 1/9-282).

Зазначені Методичні рекомендації передбачають формування штатів у межах затвердженого фонду оплати праці та залучених коштів з урахуванням типу навчального закладу, контингенту учнів, кількості класів, режиму роботи навчального закладу, площі та санітарного стану приміщень, будівель та споруд.

При цьому чисельність штатних одиниць у навчальних закладах затверджується відповідними органами державного управління освітою по підпорядкуванню після прийняття закону про державний бюджет на поточний рік та відповідних постанов місцевих Рад.

Починаючи з вересня 2012 року штатні розписи загальноосвітніх навчальних закладів будуть формуватися відповідно до Типових штатних нормативів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 р. N 1205 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції 22.12.2010 р. за N 1208/18603.

І в чинних Методичних рекомендаціях, і в нових Типових штатних нормативах передбачено, що посада гардеробника вводиться в загальноосвітніх навчальних закладах за наявності обладнаного гардероба на 200 окремих місць. За наявності другої зміни вводиться додаткова кількість гардеробників з розрахунку 1 штатна одиниця на 200 учнів, які навчаються у другу зміну і забезпечені місцями у гардеробі.

Вищезазначеними документами не передбачено, що ця посада є сезонною. Такої норми не було передбачено й попередніми Типовими штатними нормативами, які були чинні до введення в дію Методичних рекомендацій (наказ Міністерства освіти України від 09.08.96 р. N 264).

Крім того, Списком сезонних робіт і сезонних галузей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.97 р. N 278, також не передбачено роботи і посади гардеробника.

Отже, виходячи з вищевикладеного вважаємо, що посада гардеробника у загальноосвітньому навчальному закладі не є сезонною. Визначена Методичними рекомендаціями та Типовими штатними нормативами кількість таких працівників вводиться в школі на цілий рік. Протягом навчального року такі працівники, коли в них є потреба, виконують свої безпосередні обов’язки, а влітку та міжсезонний період (за винятком відпустки) згідно зі статтями 33 та 34 Кодексу законів про працю України (із змінами) можуть виконувати іншу роботу та доручення керівника навчального закладу відповідно до потреб закладу.

 

Заступник Міністра –
керівник апарату

П. Куліков