На підприємстві державної форми власності .. в колективному договорі встановлено, що працівники що обіймають посади та працюють на работах _____________працюють із шкідливими умовами праці та мають робочу неділю 36 часів. Тобто ці працівники працюють щоденно по 7.2 години.
Постале таке запитання, а якщо працівник який працює на данній посаді перебував на робочому місці, що має шкідливий вплив лише 3 години , а залишок часу механізм був відключений та працівник робив певні записи , тощо, то він не має права на скорочений робочий день (з оплатою як за повний) так як не відпрацював зі шкідливими умовами менш половини тривалості робочого часу???? тай в такому випадку в даний день його робочий час повинен становити 8 годин, а не 7.2. години ????
За аналогією як розрахунок додаткових відпусток за шкідливі умовами праці (де враховується лише дні де був зайнятий половину робочого часу із шкідливими умовами!)
та згідно наказу мінпраці та соц політики № 122
“У разі відсутності таких записів скорочена тривалість робочого часу, згідно із зазначеною в Переліку тривалістю, встановлюється працівникові лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий в шкідливих умовах праці не менше половини тривалості робочого часу, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.”
Якщо так то яким чином це втілити в життя, табелі надають до відділу кадрів (майстри) лише раз на неділю….. Працівники за будь яких умов працюють щоденно лише по 7.2. години (так як це прямо визначено трудовою угодою) незважаючи скільки вони відпрацювали з шкідливими умовами. Для розрахунку додаткової відпустки це контролювати реально, але щоденно контролювати чи він відпрацював ті 3.6. години з шкідливими умовами, кадрам неможливо .. тобто й бухгалтерія невірно нараховую та виплачує їм заробітну плату в зв’язку з тим що він мав працювати в декі дні 8 годин а все одно відпрацював 7.2. години і працівник що не працював зі шкідливими умовами пів робочого дня здійснив порушення трудової дисципліни коли раніше пішов до дому ?
Дякую за допомогу.