...
Реєструйся

Штрафи за невиплату зарплат спричинять нові перевірки компаній


Штрафи за несвоєчасну виплату зарплат – це початок нових перевірок компаній. Такі каральні заходи для великого бізнесу не представляють ніяких ризиків, а от мала і середня ланки, як завжди в зоні ризику.

Таку думку висловили HR-директор порталу rabota.ua Наталія Бровченко і керівник практики “Організаційне проектування” консалтингової компанії “Джаггер” Олег Нечеса.

Уряд має намір впровадити штрафні санкції в розмірі 0,5% від суми заробітної плати за несвоєчасну її виплату у небюджетної сфері. “Якщо закон приймуть, необхідно щоб токож були створені інструменти контролю і механізми роботи з провинившимися, але наскільки дане нововведення буде дієво, ми зможемо оцінити лише коли закон набуде чинності“, – розповіла Наталія Бровченко.

Експерт сумнівається, що таке нововведення підвищить відповідальність роботодавців. “Українські роботодавці вже настільки втомилися боротися з органами державної влади, що говорити про 100% поліпшення або різке підвищенняі усвідомленості відповідальності я б не стала“, – зазначила вона.

Наталія Бровченко вважає, що дані заходи – це початок нових перевірок. “Будь-які штрафи, які призначаються компаніям – це, на жаль, початок нових перевірок. Ймовірно, щоб не потрапляти під приціл, роботодавці будуть всілякими шляхами намагатися не допустити даних заходів в їхній бік. 0,5% може стати істотною сумою. Просто порахуйте фонд заробітної плати, який буде одягатися штрафом“, – підкреслила вона.

У теж час, Олег Нечеса вважає, що такі каральні заходи для великого бізнесу не представляють ніяких ризиків, а от мала і середня ланка, як завжди – в зоні ризику.

“Це спроба знову вплинути на ситуацію за допомогою “батога “, хоча цілком імовірно, що “метод пряника” і розробка заохочувальних і стимулюючих інструментів в даній ситуації спрацювали б більш ефективно”, – вважає він.

За словами експерта, заборони і покарання рублем наша людина звикла обходити, так чому б не зробити прямо протилежні заходи? “Наприклад, запропонувати підприємству за своєчасну виплату заробітної плати можливість отримувати відстрочення по виплатах податкових нарахувань на ФОП“, – підкреслив він.

Нагадаємо, роботодавців хочуть штрафувати за несвоєчасну виплату зарплат. Уряд має намір впровадити штрафні санкції в розмірі 0,5% від суми заробітної плати за несвоєчасну її виплату у небюджетної сфері. Про це йдеться в проекті Плану заходів щодо реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки (розробляється під керівництвом першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова).

Джерело: UBR.